Zamknij

Spotkanie w Muzeum Borów Tucholskich: Borowiacki karnawał na wsi i w mieście / ZAPOWIEDŹ

10:07, 06.02.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 12:19, 06.02.2023
Skomentuj Kolejne tematyczne wydarzenie odbędzie się w Muzeum Borów Tucholskich już w środę. Wstęp jest wolny! Kolejne tematyczne wydarzenie odbędzie się w Muzeum Borów Tucholskich już w środę. Wstęp jest wolny!

Kolejne tematyczne wydarzenie odbędzie się w Muzeum Borów Tucholskich już w środę. Wstęp jest wolny!

Nie słabnie zainteresowanie cyklem spotkań pn. Borowiackie Wieczory. Czwarta odsłona odbędzie się już w środę (8 lutego), tym razem pn. "Borowiacki karnawał na wsi i w mieście". Dawne zwyczaje zostaną przedstawione w opowieści, obrazie i muzyce.

Karnawał to okres między Nowym Rokiem a Środą Popielcową. Na Pomorzu termin karnawał albo inaczej zapusty odnosił się tylko do ostatnich, najbardziej szalonych dni przed Popielcem. Nasilenie zabaw przypadało na okres od tłustego czwartku do ostatków, popularnie zwanych śledziem czy śledzikiem. W tym czasie bawiono się na balach, prywatkach, wieczorkach przy suto zastawionych stołach. A na wsi w karczmach tańczono polki, walcerki i szoce

– zapowiada tematykę wydarzenia jedna z głównych organizatorek Maria Ollick.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Muzeum Borów Tucholskich (ul. Podgórna 3). Wstęp jest wolny. Przy artykule prezentujemy anons z "Orędownika na Powiat Tucholski" z 1923 r. Materiał ze zbiorów prywatnych Marii Ollick. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%