Weronika i Oskar Schreiberowie mogą kolejny raz być dumni, że mają zdolnych podopiecznych, którzy już z występami przed sędziami są obeznani. W Inowrocławiu po raz pierwszy zorganizowano zawody w akrobatyce. Był to Ogólnopolski Turniej w Akrobatyce Sportowej.
Dokładnie w połowie czerwca grupa młodych sportowców z dwojgiem trenerów udała się do Inowrocławia. Był to od dłuższego czasu pierwszy wyjazd na południe, bo dotąd ulubionym kierunkiem była północ - tam teren został zdobyty z niejednym sukcesem. Teraz do tej bogatej kolekcji zwycięstw i stawania na podium można dorzucić kolejne triumfy - tym razem na Kujawach. Dzieci trenujące akrobatykę sportową w kilku odmianach, czyli członkinie klubu Fitness Sportowy Tuchola, w Inowrocławiu miały debiut, jak zresztą organizatorzy tego wydarzenia. I jedni i drudzy wypadki rewelacyjnie.
- Wystąpiliśmy w Inowrocławiu pierwszy raz i musimy przyznać, były to zawody po pierwsze świetne ze względu na nasze sukcesy, po drugie solidnie zorganizowane, a przecież początki nie bywają łatwe, gdy organizuje się wydarzeni o krajowym zasięgu - ocenia Oskar Schreiber, który był podczas zawodów jednym z wielu sędziów. - Nawiązaliśmy nowe kontakty z trenerami i działaczami, co zaowocuje większymi możliwościami bycia na zawodach. Taka wymiana doświadczeń to poza samymi sukcesami typowo sportowymi druga wartość wyjazdów.
Tucholska grupa w wielu kategoriach stawała na podium. Prezentujemy listę młodych sportowców, ich kategorie i miejsca, które zajęli.
Ogólnopolski Turniej w Akrobatyce Sportowej w Inowrocławiu
Kategoria dziewcząt 5-6 lat
2 miejsce - Kornelia Schreiber
3 miejsce - Oliwia Frączek
Kategoria dziewcząt 8 lat
2 miejsce - Eliza Rusnak
4 miejsce - Nela Mindak
Wyróżnienie - Magdalena Knopik
Kategoria dziewcząt 9 lat
2 miejsce - Maja Babińska
3 miejsce - Nikola Sosnowska
Kategoria chłopców 9 - 10 lat
1 miejsce - Tymon Bonna
3 miejsce - Szymon Papierowski
Kategoria dziewcząt 10 lat
1 miejsce - Oliwia Karnecka
4 miejsce - Pola Adamkowska
Kategoria dziewcząt 11 lat
4 miejsce - Lena Pankau
Wyróżnienie - Wiktoria Ciecierska i Maja Łepek
Kategoria dziewcząt 12 lat
4 miejsce - Edyta Górka
Wyróżnienie - Pola Hryniewska
Kategoria dziewcząt 16 lat
Wyróżnienie - Kinga Rusnak
Kategoria dziewcząt 2007 i starsze
4 miejsce - Antoniną Gostomczyk
Wyróżnienie - Patrycja Januszewska
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz