Zamknij

Tuchola: Gala boksu - trwają przygotowania. Będą walczyć dla Wiktora!

19:32, 07.10.2023 Piotr Paterski, graf. organizatorzy Aktualizacja: 19:33, 07.10.2023
Skomentuj

W listopadzie w Tucholi odbędzie się bokserska gala z ważnym charytatywnym akcentem. Oprócz sportowych emocji nadarzy się okazja, aby wesprzeć chłopca z Tucholi - Wiktora Rybickiego. Dzisiejsza zapowiedź jest pierwszą z dłuższego cyklu. "Tygodnik Tucholski" nadchodzące wydarzenie będzie zapowiadać na bieżąco.

Charytatywna Gala Boksu Olimpijskiego - Walczymy dla Wiktorka. To pełna nazwa wydarzenia, które odbędzie się 18 listopada na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Organizatorami gali są Mikołaj Brzeziński i Jarosław Kiełbasa. Pierwszy z nich to utytułowany w skali ogólnopolskiej bokser, który regularnie pojawiał się na łamach "Tygodnika Tucholskiego". Od pewnego czasu prowadzi własną, rozwijającą się szkółkę, w której trenują zarówno dorośli, jak i dzieci.

Bohaterem wydarzenia, oprócz bokserów, którzy będą rywalizować na ringu, jest chłopczyk z Tucholi Wiktor Rybicki. On również już kilkukrotnie był przez nas opisywany (CZYTAJ O WIKTORZE). Podczas gali prowadzone będą licytację wartościowych fantów. Dochód trafi na rehabilitację, której wymaga chłopiec.

Od organizatorów gali:

Nasza Gala Bokserska będzie imprezą charytatywną, a dedykujemy ją Wiktorowi Rybickiemu. Cel jest jeden - Pomóc Wiktorowi odzyskać lepsze zdrowie i opłacić turnusy rehabilitacyjne. 

Wiktorek zmaga się z bardzo ciężkimi chorobami przewlekłymi m.in. Alkoholowy Zespół Płodowy, Wiktor ma spowolniony rozwój fizyczny, obniżone napięcie mięśniowe ciała, brak odruchu ssania i czucia głodu. Zdiagnozowana została padaczka, wiotkość krtani i wada wzroku. Dodatkowo zaburzenia sensoryczne w odbieraniu bodźców. Wiktor jest po operacji przepukliny pachwinowej .

Impreza wydarzy się 18.11.2023 roku na OSiRze w Tucholi. Na gali odbędzie się minimum 15 zaciętych pojedynków boksu olimpijskiego Mistrzów Polski czy ćwierćfinalistów Mistrzostw Świata i uczestników Mistrzostw Europy.Nie zabraknie ciekawych przerywników między walkami, gości specjalnych czy licytacji na rzecz Wiktorka. 

Do wylictowania będą m.in. rękawice z autografem Mameda Khalidova, niepokonanego przez 7 lat Championa czołowej organizacji MMA w Europie jak i wiele innych ciekawych gadżetów gwiazd ze świata sportu.

Tucholską galę będziemy zapowiadać na bieżąco.

Poświęcone jest jej wydarzenie na Facebooku, w którym znajdziecie informacje o biletach:

https://www.facebook.com/events/625381636391851

Kolejne informacje wkrótce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%