Zamknij

Cekcyński prawie Wimbledon

13.28, 09.09.2022 Tekst i fot. Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

Tyle że nie trawiasty, a z mączki ceglanej. Za to nowy, z pełnym zapleczem w postaci szatni i profesjonalnego ogrodzenia. Kort w Cekcynie po raz pierwszy gościł graczy na oficjalnym turnieju.

Wielkie wydarzenie społeczno - sportowe w Cekcynie miało charakter święta dla wszystkich, którzy pragnęli obejrzeć nowy kompleks sportowy, a także od razu z niego skorzystać. Jedną z takich możliwości zapewniono miłośników tenisa ziemnego. Na pachnących nowością kortach rozegrano deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Cekcyn. Sam organizator i fundator nagród, czyli Tomasz Borta, w duecie z synem stanął z rakietą tenisową do boju.

Nie bez przyczyny żartobliwie porównywano kort do angielskiego obiektu, choć na miarę rodzimych czasu i miejsca. Brakowało tylko światowych gwiazd, ale i miejscowi sportowcy stanęli na wysokości zadania, prezentując wysoki poziom. Tym bardziej, że doświadczenia uczestnikom zmagań nie brakuje, byli to bowiem stali bywalcy wielu turniejów rozgrywanych wcześniej choćby w Lubiewie. Teraz nie tylko w tenisa ziemnego będzie można zagrać właśnie w Lubiewie czy Tucholi. Wedle znawców brakuje tylko, jak to w nowym obiekcie, ustabilizowania się nawierzchni, ale to ponoć tylko kwestia czasu.

Zwycięzcy zagrali o złoto

Rozgrywki przeprowadzono na dwóch kortach jednocześnie. Seidem par zostało najpierw rozlosowanych, po czym rozpisano w odpowiednie tabele układ meczów. Rządziła prosta zasada: po rozgrywkach z grupach A i B zwycięzcy z jednego i drugiego zestawienia grali od razu o najwyższą lokatę. Zespoły z drugich miejsc grupowych powalczyli o najniższe miejsce na podium. Nie brakowało ujmujących akcji czy dobrej i złej passy zwłaszcza przy zagrywce. Piłka odbijała się solidnie i nie płatała figli, natomiast podkręcone zagrania jak zwykle zmuszały grających do podwójnego wysiłku.

Przed wejściem na kort uczestników kusiła drożdżówka w zestawie z kawą. Nie sposób było się oprzeć bo wyczerpującym meczu skosztowaniu czegoś. Na zwycięzców czekały statuetki ufundowane przez przewodniczącego rady gminy. On sam wręczał trofea, zapraszając do korzystania z nowego obiektu.

I miejsce - Michał Skałecki/Marek Tomaszewski

II miejsce - Hilary Merc/Dariusz Szrajber

III miejsce - Jerzy Siwicki/Jarosław Sitkiewicz

IV miejsce - Grzegorz Olszewski/Leszek Zboralski

(Tekst i fot. Jarosław Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%