Zamknij

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - luksus czy konieczność?

12:51, 04.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Często zdarza Ci się czekać w kolejce do lekarza specjalisty kilka miesięcy? I tak masz szczęście – niektórzy pacjenci mają wyznaczone terminy nawet na kolejny rok. Dlatego decydują się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Czy w dzisiejszych czasach to konieczność? A może nadal luksus? Sprawdzamy.

Ponad 2 mln Polaków korzysta z prywatnej polisy zdrowotnej – tak wynika z danych Polskiego Izby Ubezpieczeń. Tak dużą popularność tego typu ubezpieczenia wynika przede wszystkim z konieczności. Nikt nie lubi czekać w kolejce do lekarza co najmniej kilku miesięcy – tymczasem obecnie jest to rzeczywistość, z którą zderzają się pacjenci.

Długie kolejki w przychodniach to codzienność

Podstawowa opieka medyczna jest tak zorganizowana, aby dostęp do lekarza pierwszego kontaktu nie był utrudniony. Chociaż w tym przypadku zwykle czas oczekiwania na termin wynosi 1 dzień, często można zarejestrować się do internisty jeszcze tego samego dnia.

Zupełnie inaczej jest w przypadku lekarzy specjalistów. Jak wynika z danych opublikowanych przez Fundację Watch Health Care oraz pracownię MATHA, czas oczekiwania na wizytę do kardiologa czy endokrynologa może wynieść nawet 6 lat. Z taką codziennością zmaga się wielu pacjentów, którzy – jeśli wymagają pilnej konsultacji – umawiają się na płatne wizyty w gabinetach prywatnych.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to konieczność

Wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim to spory wydatek – średnio 150-200 zł za pojedynczą konsultację. Jeżeli pacjent wymaga regularnego kontrolowania stanu zdrowia, w skali roku robi się z tego poważna kwota – rzędu nawet kilku tysięcy złotych. W obliczu tak dużych wydatków, prywatna polisa medyczna wydaje się być koniecznością. Nic więc dziwnego, że wiele osób zainteresowanych jest wykupieniem ubezpieczenia zdrowotnego w Medicover czy innych placówkach.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nie jest równe, dlatego należy porównać dostępne oferty. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że wybrana polisa spełni oczekiwania – zarówno pod kątem zakresu oraz kwoty.

Sprawdź, które dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w rankingu rankomat.pl jest szczególnie polecane. Zweryfikuj jednak liczbę specjalistów i badań w ramach wybranego pakietu. Czasami warto dopłacić kilkadziesiąt złotych, aby uzyskać dostęp do nieograniczonych konsultacji oraz wsparcia medycznego.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

BKatarzynaBKatarzyna

0 0

Na wybór konkretnego ubezpieczenia zdrowotnego powinno się poświęcić nieco czasu. Należy sprawdzić, do jakich konkretnie specjalistów daje dostęp dana polisa. Takie porównanie można znaleźć na stronie porównywarki Ubea. 16:09, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%