Zamknij
REKLAMA

Pierwsza podwyżka w powiecie. Wzrosła pensja wójta Cekcyna

12:43, 01.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Cekcyn to pierwsza gmina, w której radni uchwalili podwyżkę dla włodarza.

Rząd wprowadził przepisy, których efektem są podwyżki dla samorządowców. Czekają one także wszystkich włodarzy powiatu tucholskiego (z wyrównaniem od sierpnia). Pierwszą gminą, która zajęła się tym tematem jest Cekcyn. Na ostatniej sesji (26 listopada) radni jednogłośnie przegłosowali zwiększenie pensji wójta Jacka Brygmana. Szczegółowo na temat podwyżek piszemy w nowym numerze "Tygodnika".

Zgodnie z decyzją rady, wynagrodzenie zasadnicze wójta wynosi 8200 zł brutto. Do tego jest jeszcze dodatek funkcyjny (2520 zł) oraz specjalny (3216 zł). To daje najniższą stawkę przewidzianą przez ustawodawcę - 13.936 zł. Zgodnie z przepisami pracownikom samorządowym przysługuje także dodatek za wieloletnią pracę (przysługuje po 5 latach pracy w wysokości wynoszącej 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, potem wzrasta o 1% za każdy dalszy rok pracy aż do osiągnięcia pułapu 20%). Razem z tym dodatkiem pensja wynosi 15.576 zł brutto.

O podwyżkach obszernie piszemy w nowym numerze. Będziemy na bieżąco informować o zmianach pensji poszczególnych włodarzy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%