Zamknij
REKLAMA

Możesz pojeździć sterowaną terenówką. Kęsowo: jedyny taki tor w powiecie!

14:17, 20.08.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W bibliotece można wypożyczyć zdalnie sterowane terenówki, które są w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Oryginalna atrakcja powstaje właśnie w kęsowskim parku. Jest też apel do przedsiębiorców: młodzież potrzebuje band wokół trasy! Możesz pomóc i zareklamować się za darmo.

O działaniach w ramach #JazdyBezTrzymanki informowaliśmy już na samym ich początku – w lutym 2021 roku. Grupa młodzieży ramię w ramię z Gminną Biblioteką Publiczną w Kęsowie zaplanowała i zrealizowała szereg działań. Młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć, co dzieje się w innych częściach powiatu, poznać dokładniej sąsiednie miejscowości, a zaczerpnięte pomysły przenieść na teren gminy Kęsowo. Celem było pobudzenie pod względem turystycznym Kęsowa i okolic, a także wciągnięcie do działania mieszkańców. Dodatkowo #JazdaBezTrzymanki stworzyła warunki do nawiązywania kontaktu młodzieży z różnych stron powiatu i wymiany doświadczeń.

– Finał naszych działań jest wyjątkowy, tworzymy jedyny w naszym powiecie tor dla pojazdów zdalnie sterowanych – mówi Kamila Zimorska z GBP w Kęsowie.

Pokaż swoją firmę na torze!

Atrakcja, którą opisuje nasza rozmówczyni, znajduje się w kęsowskim parku (przy pałacu). Na ten cel zostały zagospodarowane nieużytki w okolicy boiska – za placem zabaw. Tor jest już prawie na ukończeniu, a chrzest bojowy przejdzie podczas dożynek gminnych 28 sierpnia. Młodzież postanowiła bowiem zorganizować tego dnia Mistrzostwa Samochodów Zdalnie Sterowanych. W tworzenie toru zaangażowało się sporo osób, nie tylko grupa projektowa. Jak tłumaczy Zimorska, pomagali m.in. sołtys Łukasz Modrzejewski i sekretarz gminy Kęsowo Adam Jakubczyk.

Wspomniane mistrzostwa odbędą się w jednej kategorii wiekowej – bez względu na wiek, otwarte są dla wszystkich, nie tylko mieszkańców gminy Kęsowo. Wystarczy własny sprzęt, umiejętność prowadzenia pojazdów zdalnie sterowanych i chęć zabawy! Regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie lub na www.kesowo.pl. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 26 sierpnia.

Jeszcze jedna ważna kwestia – na każdym profesjonalnym torze muszą pojawić się bandy! Dlatego grupa młodzieży wystosowała apel do lokalnych przedsiębiorców: potrzebne są banery reklamowe o szerokości 75 centymetrów i dowolnej długości (1, 2, 3 metry). Chcesz w wyjątkowy, oryginalny sposób zareklamować swoją firmę? Miejsce jest darmowe! Zgłoś się do WDK lub GBP w Kęsowie.

Tor w Kęsowie jest czynny całą dobę. Dodatkowo GBP posiada pojazdy zdalnie sterowane, które można wypożyczyć. #JazdaBezTrzymanki to projekt, który otrzymał dofinansowanie z programu Równać Szanse 2020.

Początki nie były łatwe. Tu na razie jest ściernisko... Fot. nadesłane

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%