Zamknij

15 lipca – ostatni dzień punktu szczepień w hali OSiR-u. Chętnych bardzo mało

12:32, 15.07.2021 | K.T
Skomentuj Punkt szczepień w hali OSiR-u stał się w ostatnim czasie prawie pusty. Można było tam podawać nawet kilkaset dawek dziennie, ale mieszkańców chętnych do zaszczepienia się brakowało.
REKLAMA

Punkt w hali OSiR-u przygotowano w ten sposób, że można było podawać tam nawet 400 szczepionek dziennie. Pytanie tylko: komu? Od parunastu dni chętnych do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19 jest dosłownie kilka osób...

5 maja – tego dnia ogłoszono oficjalnie, że punkt szczepień populacyjnych w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi zaczął działać. Wszystkie gminy z naszego powiatu szeroko włączyły się w promocję tego miejsca, organizacją od strony logistycznej w głównej mierze zajął się tucholski samorząd. Nad całością, z zabezpieczeniem medycznym włącznie, czuwało z kolei Miejskie Centrum Lekarskie, to spółka była odpowiedzialna za przeprowadzenie szczepień.

Minęło 10 tygodni i... koniec. 15 lipca stał się ostatnim dniem, w którym szczepiono na OSiR-ze. Powód? Kompletny brak zainteresowania szczepieniami ze strony mieszkańców naszego regionu. Do punktu, który był w stanie podawać dziennie nawet 400 dawek, od parunastu dni zgłaszało się po kilka osób.

Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w zorganizowanie punktu szczepień. Zostawiliśmy na OSiR-ze trochę zdrowia i nerwów, to naprawdę nie było proste zadanie, które jednak wykonaliśmy. Teraz pozostał w nas tylko smutek, nic więcej. Jest nam smutno z tego powodu, że ludzie nie wykorzystali szansy na zaszczepienie i osiągnięcie odporności. Cały czas próbujemy docierać do społeczeństwa ze sprawdzonymi, rzetelnymi informacjami dotyczącymi szczepionek, ale jest to bardzo trudne, zwłaszcza wśród osób, które z różnych względów do lekarzy nie chodzą. Niestety fake newsy i antyszczepionkowe rewelacje rozchodzą się dużo szybciej i od razu łapią szerokie zasięgi. My lekarze nie możemy się jednak poddawać, musimy działać dalej

– komentuje Artur Nagórka, prezes spółki Miejskie Centrum Lekarskie w Tucholi.

Szczepienia przenoszą się teraz do budynku MCL-u, będą wykonywane w soboty. Mieszkańcy cały czas mogą się zapisywać. Jak informuje Nagórka, w najbliższą sobotę zostanie podanych 150 dawek. Według statystyk przychodni, w MCL-u i punkcie szczepień w hali OSiR-u zaszczepiono w pełni dotąd około 7000 osób.

W mieście szczepienia organizuje też "Szpital Tucholski" – najbliższe daty to 21 i 31 lipca – bez rejestracji, dostępny będzie Pfizer.

Akcja szczepień cały czas prowadzona jest ponadto w gminach wiejskich. Kęsowo organizuje na przykład jednodniowe mobilne punkty szczepień:

  • 30 lipca w budynku ośrodka zdrowia w Żalnie w godz. 10:00-18:00,
  • 28 sierpnia w budynku GOPS-u w Kęsowie w godz. 10:00-18:00

Dostępny będzie preparat firmy Johnson & Johnson. W celu ustalenia sprawnego przebiegu, organizatorzy proszą osoby zainteresowane szczepieniem oraz ewentualnym transportem o kontakt telefoniczny (52) 334-40-91 wew. 12 lub 14 oraz 730-253-730.

Gmina Lubiewo umożliwia z kolei przyjęcie szczepionki w niedziele w poszczególnych świetlicach wiejskich:

Sucha – 18 lipca w godz. 8:00-10:30,

Minikowo – 25 lipca w godz. 8:00-10:30,

Bysławek – 1 sierpnia w godz. 8:00-10:30

Klonowo – 8 sierpnia w godz. 8:00-10:30

Śliwicki samorząd informuje za to, że szczepienia niezmiennie odbywają się w gminnej przychodni.

Tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim" znajdziesz szerszy artykuł o szczepieniach przeciw COVID-19 na naszym terenie. Publikujemy tam m.in. statystyki wyszczepialności w poszczególnych gminach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pacjentpacjent

1 0

Klubiki konfederacji Brauna zaprzeczajacego pandemii i Skuteckiego wspierającego politycznie antyszczepionkowców działają niosąc śmierć i zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. 21:28, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%