Zamknij
REKLAMA

16, 17 i 18 lipca - Dni Borów Tucholskich. Co z gwiazdami?

13:26, 24.05.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

- Czekaliśmy na rozwój sytuacji - mówi w kwestii organizacji Dni Borów Tucholskich burmistrz Tadeusz Kowalski. - Nie chcieliśmy nic planować, nie mając wiedzy na temat rozluźniania obostrzeń. 

W związku z tym tegoroczne obchody Dni Borów Tucholskich dopiero teraz weszły w fazę przygotowań. Z poniedziałkowej rozmowy z burmistrzem wynika, że odbędą się one w dniach 16, 17 i 18 lipca. Podczas koncertów zaśpiewają gwiazdy, które miały wystąpić w ubiegłym roku: Sarsa i Kasia Kowalska. Nie znamy jednak dokładnej daty koncertów. Czy to będzie piątek, czy sobota... To, jak mówi burmistrz Tucholi, będzie przedmiotem mającego nastąpić w najbliższych dniach spotkania komitetu organizacyjnego i ustaleń z przedstawicielem gwiazd.

Wiadomo jedynie, że koncerty raczej nie odbędą się już na działce przy ulicy Witosa. Pod uwagę brany jest teren Małpiego Gaju, gdzie gmina w ubiegłym roku zleciła uporządkowanie zadrzewień lub park Zamkowy za urzędem miejskim. 

Pochód, festyny i inne atrakcje?

Czego jeszcze możemy się spodziewać w ramach tegorocznych obchodów Dni Borów Tucholskich? Wiadomym już jest, że 17 lipca (sobota) odbędzie się IX Historyczny Pochód Borowiaków połączony z organizowanym przez Tucholski Ośrodek Kultury Dniem Folkloru Borowiackiego. I tutaj warto przypomnieć, że starostwo powiatowe jako organizator pochodu zwraca się z prośbą do grup rekonstrukcyjnych, stowarzyszeń, organizacji oraz mieszkańców zainteresowanych udziałem w pochodzie o zgłoszenia. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej powiatu i wypełniony przesłać na adres promocja@tucholski.pl do 21 maja.

Podobnie jak powiat gmina Tuchola rozpoczęła też zbieranie od stowarzyszeń i organizacji pozarządowych zgłoszeń na organizację imprez kulturalnych lub sportowych w ramach DBT lub w ramach imprez lata. 

- Zabezpieczyliśmy na ten cel trochę pieniędzy - dodaje Kowalski.

Kalendarz letnich imprez dopiero więc powstanie. Nieco więcej będzie można na ten temat powiedzieć po spotkaniu komitetu organizacyjnego DBT. 

- Na pewno będziemy optowali za tym, by imprezy organizować raczej na świeżym powietrzu - uzupełnia burmistrz. 

Nie wyklucza organizacji rodzinnego festynu - takiego, jaki w ubiegłym roku miał miejsce w Plaskoszu czy też gastronomii na kółkach, czyli zapoczątkowanego w ubiegłym roku w Tucholi festiwalu food trucków.

- Wszystko zależy od tego, co uda się nam jeszcze w tak krótkim czasie zorganizować. Musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami. Każdy po tak długim okresie obostrzeń pandemicznych będzie chciał wyjść z jakąś ciekawą ofertą do mieszkańców - zapowiada Tadeusz Kowalski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%