Zamknij
REKLAMA

Poturalski nadal wicestarostą. "Zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie będą to komentować"

16:14, 12.01.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

W grudniu, tuż przed świętami lokalną społeczność obiegła informacja o rezygnacji Zenona Poturalskiego z funkcji wicestarosty. Jak podał starosta Michał Mróz, Zenon Poturalski - wicestarosta poinformował go, że z dniem 12 grudnia skończył 65 lat i tym samym osiągnął wiek emerytalny. Prosił w swoim wniosku o zwolnienie ze świadczenia pracy z dniem przyjęcia rezygnacji.

Przypominamy, że kolejnym krokiem starosty Michała Mroza w tej sprawie było wniesienie pod obrady sesji Rady Powiatu Tucholskiego uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji wicestarosty z powodu jego przejścia na emeryturę. Taką uchwałę kilka dni przed świętami radni przyjęli. Wszyscy zagłosowali za uchwałą w sprawie rezygnacji wicestarosty.

Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Gromowska krótko po tym poinformowała "Tygodnik", że w związku z rezygnacją Zenona Poturalskiego z funkcji wicestarosty zarząd powiatu w najbliższym czasie trzeba będzie uzupełnić. Rada ma się tym zająć tuż po Nowym Roku. 

Zgodnie z zapowiedziami sprawa wicestarosty rozstrzygnęła się w ostatnich dniach. We wtorek (5 stycznia) odbyła się pozaplanowa sesja Rady Powiatu Tucholskiego. W związku z tym, że dotyczyła wyborów, zorganizowano ją w formie tradycyjnej. Uczestniczyło w niej szesnastu radnych. Nieobecny był jedynie Jerzy Kowalik. W pierwszej kolejności starosta Michał Mróz przedstawił kandydaturę wicestarosty. I  zarekomendował... Zenona Poturalskiego. 

- Widzę konieczność uzupełnienia składu zarządu o osobę kompetentną, która zagwarantuje prawidłową realizację zaplanowanych i przewidzianych do realizacji zadań - dodał włodarz powiatu. - Dlatego też kandydatura Zenona Poturalskiego na wicestarostę z mojego punktu widzenia jest optymalną. Wnoszę więc o dokonanie wyboru wymienionego Zenona Poturalskiego na stanowisko wicestarosty.

Nikt z obecnych radnych nie zgłosił żadnych uwag. Nie pojawiła się też żadna inna kandydatura. W związku z tym dokonano wyboru komisji skrutacyjnej, której zadaniem było czuwanie nad prawidłowością przeprowadzanych wyborów i tajnego głosowania, a następnie przeprowadzono wybory. 

Wynik głosowania tajnego był następujący: 10 radnych zagłosowało za wyborem Zenona Poturalskiego na wicestarostę przy 6 głosach przeciwnych i zero wstrzymujących się. Podjęta po tym uchwała była uchwałą stwierdzającą.

Tym samym Zenon Poturalski został ponownie wybrany wicestarostą. 

- Wiem, że jestem sprawcą zamieszania - powiedział krótko po tym Poturalski. - Zapewniam, że dalej będę zajmował się tym wszystkim, czym zajmowałem się do tej pory. Pozwolę sobie dodać jeszcze takie zdanie - podobno emeryci mają więcej wolnego czasu, w związku z tym obiecuję przeznaczyć go w całości na rzecz powiatu.

Informacje o wysunięciu kandydatury Zenona Poturalskiego nieoficjalnymi kanałami dotarły do "Tygodnika" długo przed sesją. Zresztą nie tylko do nas, bo do redakcji dotarły też komentarze mieszkańców 'będących w temacie". Więcej było negatywnych. Nasi czytelnicy wskazują głównie na to, że wicestarosta będzie pobierał teraz zarówno emeryturę, jak i pensję wicestarosty. Jeden z przykładowych głosów wskazuje, że w takim układzie powinien pozostać wyłącznie radnym i nie przyjmować propozycji ponownego objęcia stanowiska.

Co na to sam Zenon Poturalski? 

- Zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie będą to komentować - wyznaje. - Tego nie można ominąć. Nie czuję się jednak z tym, że będę pobierał emeryturę i wynagrodzenie wicestarosty, źle. Osób będących w podobnej sytuacji jest o wiele więcej, chociażby w szeregach naszej rady powiatu, naszych lokalnych samorządów czy na szczeblu wojewódzkim, ba - nawet wicepremier pobiera dwa wynagrodzenia - skomentował.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

zbulwersowanyzbulwersowany

3 1

spodziewam się, że chodziło o to, by wziąć odprawę emerytalną?
to jest przyczyną tej komicznej sytuacji?

a ręka dalej rękę myje... 14:50, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZUSZUS

4 0

....odprawa + emerytura + dotychczasowa pensja z-cy starosty!? 11:30, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QQQQQQQQQQ

0 0

To on też z PiSu ,wcale mnie to nie dziwi, byle kasa , 14:39, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz