Zamknij
REKLAMA

Takiej mapy jeszcze nie było. Promuje Brdę, Bory i naszych przedsiębiorców

14:22, 08.01.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich dniach grudnia wydano folder promocyjny, który może okazać się bardzo przydatną ściągą dla wszystkich osób wybierających się na spływ kajakowy w Borach. Na mapie zaznaczone są też szlaki turystyczne wokół Brdy, ulotka zawiera praktyczne informacje oraz kontakty przydatne do planowania czasu wolnego.

O takim pomyśle na promocję naszego regionu po raz pierwszy informowaliśmy 5 listopada 2020 roku, a już teraz możemy mówić o jego zrealizowaniu. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Punktu Informacji Turystycznej w Tucholi dotarła ulotka/mapka przedstawiająca ofertę dla wodniaków planujących aktywny wypoczynek w Borach Tucholskich. O potrzebie jej opracowania po raz pierwszy dyskutowano już w marcu zeszłego roku, kiedy w Starostwie Powiatowym w Tucholi zorganizowano spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami z branży turystycznej. Od samego początku zakładano, że stworzenie materiału promocyjnego ma być inicjatywą oddolną. Planowane było finansowanie wydawnictwa ze "zrzutki" przedsiębiorców. Lokalnej Grupie Działania "Bory Tucholskie" udało się jednak pozyskać wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na ten cel (z tego samego źródła sfinansowano też spotkanie w Zamrzenicy pod hasłem "porozmawiajmy o turystyce wodnej", podczas którego m.in. doprecyzowano plany wydawnicze).

Mapa Brdy i kanałów. Spis noclegów i nie tylko

Efektem końcowym jest dwustronny folder z: mapą Brdy, Wielkiego i Małego Kanału Brdy, a także spisem przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne w pobliżu szlaków wodnych.

Ulotka zawiera praktyczne informacje oraz kontakty przydatne w czasie planowania i realizacji spływów kajakowych Brdą na odcinku Mylof – Nogawica czy kanałami rzeki. Co ważne dystrybucją folderu zajmie się nie tylko Punkt Informacji Turystycznej zlokalizowany w Muzeum Borów Tucholskich, ale także przedsiębiorcy, których oferty znalazły się w spisie. Kolejnym kanałem dotarcia do turystów będzie Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, gdyż wydana mapa wpisuje się w promowaną przez nią koncepcję Konstelacji Dobrych Miejsc.

Jak widać, wspólne i kompleksowe działania podjęte przez wszystkich zainteresowanych skutkują pozytywnymi rezultatami. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że najbliższy sezon turystyczny będzie udany, pomimo otaczających nas problemów. Działając na bazie wypracowanych produktów, łatwiej będzie przygotować kolejne wersje materiałów reklamowych, nie tylko pokazujących piękno naszej okolicy, ale także wspierających sprzedaż usług turystycznych. Ważne są też deklaracje dotyczące finansowania wydatków w tym zakresie przez przedsiębiorców, świadczą one o rzeczywistej potrzebie

– komentuje Karol Gutsze, zastępca naczelnika wydziału rozwoju lokalnego i funduszy europejskich w tucholskim starostwie.

Na pierwszej stronie folderu znajdują się m.in.: dokładna mapa Brdy, Wielkiego i Małego Kanału Brdy, szlaki turystyczne czy czasy przepłynięcia poszczególnych odcinków rzeki. Na drugiej stronie zamieszczono spis przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne w pobliżu szlaków wodnych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz