Kilka dni temu premierę miał klip do utworu "Niebieskie ulice". Powstał on z inicjatywy policjanta z Gostycyna Szymona Głuszka. Teledysk jest efektem pracy grupy funkcjonariuszy pasjonujących się muzyką, przedstawiających się jako RaPsy997.
"Bądź jak pitbull, psy! Jak Punisher! Niebieskie są ulice, swojej służby się nie wstydzę!" – tak brzmi refren nowego utworu pt. "Niebieskie ulice" NZNŻ* i grupy RaPsy997 – policjantów, którzy pasjonują się nie tylko służbą, ale i muzyką. 18 lipca premierę miał teledysk, który już osiągnął ponad 135 tys. wyświetleń. Powstał z inicjatywy Szymona Głuszka (pseudonim NZNŻ), funkcjonariusza z Posterunku Policji w Gostycynie. O Szymonie pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku - wtedy ogólnopolski sukces odniósł klip "Dumny z bycia Psem", stworzony wspólnie z trzema funkcjonariuszami z różnych zakątków Polski: Piotrem Chwastowskim „811811” prowadzącym kanał i profil „Psy Dają Głos”, Wojciechem Szerejko „Szarym” – autorem pierwszego, kultowego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn” i Sierżantem Bagietą.
Policjantom przyświeca jeszcze jeden, ważny cel. Wspierają Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Deklarują, że wszelkie dochody z publikacji klipu zostaną przekazane na konto fundacji. Można ją wesprzeć także przelewem:
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Konto PKO BP VI O/Warszawa
74 1020 1068 0000 1802 0059 9167
* NZNŻ - "Nawet z narażeniem życia"; fragment roty ślubowania składanej przez policjantów.
O "Niebieskich ulicach" obszernie piszemy w nowym numerze "Tygodnika". A do lektury polecamy posłuchać nowych rapsów policjantów:
1 2
Próba ocieplania brutalności policji. Mundur chroni ich od przemocy wobec zatrzymywanych.
0 0
Czyli tak czy siak przemoc od zatrzymywanych jest?
0 0
A rotacyjnego bloku boją się jak ognia...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz