Zamknij

"Niebieskie ulice" - nowe RaPsy policjantów! Zobacz klip

10:41, 30.07.2020 | E.D
Skomentuj Realizacja teledysku: Grupa QS; Realizacja/nagrania/produkcja audio: MG Studio - Bydgoszcz, Aurora Studio - Luboń, Uchostudio (Kamil Sołdacki) - Warszawa
REKLAMA

Kilka dni temu premierę miał klip do utworu "Niebieskie ulice". Powstał on z inicjatywy policjanta z Gostycyna Szymona Głuszka. Teledysk jest efektem pracy grupy funkcjonariuszy pasjonujących się muzyką, przedstawiających się jako RaPsy997.

"Bądź jak pitbull, psy! Jak Punisher! Niebieskie są ulice, swojej służby się nie wstydzę!" – tak brzmi refren nowego utworu pt. "Niebieskie ulice" NZNŻ* i grupy RaPsy997 – policjantów, którzy pasjonują się nie tylko służbą, ale i muzyką. 18 lipca premierę miał teledysk, który już osiągnął ponad 135 tys. wyświetleń. Powstał z inicjatywy Szymona Głuszka (pseudonim NZNŻ), funkcjonariusza z Posterunku Policji w Gostycynie. O Szymonie pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku - wtedy ogólnopolski sukces odniósł klip "Dumny z bycia Psem", stworzony wspólnie z trzema funkcjonariuszami z różnych zakątków Polski: Piotrem Chwastowskim „811811” prowadzącym kanał i profil „Psy Dają Głos”, Wojciechem Szerejko „Szarym” – autorem pierwszego, kultowego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn” i Sierżantem Bagietą.

Prace nad płytą trwają
Do współpracy nad "Niebieskimi ulicami" Szymon Głuszek zaprosił grupę RaPsy, do której sam należy. Dołączyli do niego Tymo (Tymoteusz Majewski z Koszalina), PanQ (Bartłomiej Janisz z Krakowa) i Darko (nie podajemy personaliów ze względu na charakter wykonywanej służby). Wszyscy są czynnymi policjantami. Każdy z nich napisał własną zwrotkę, dodatkowo Szymon Głuszek napisał tekst refrenu. Tak powstały "Niebieskie ulice". Utwór jest kolejnym krokiem do wydania płyty, poprzez którą policjanci opowiedzą o swojej służbie ze swojej perspektywy.

Policjantom przyświeca jeszcze jeden, ważny cel. Wspierają Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Deklarują, że wszelkie dochody z publikacji klipu zostaną przekazane na konto fundacji. Można ją wesprzeć także przelewem:

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Konto PKO BP VI O/Warszawa

74 1020 1068 0000 1802 0059 9167

* NZNŻ - "Nawet z narażeniem życia"; fragment roty ślubowania składanej przez policjantów.

O "Niebieskich ulicach" obszernie piszemy w nowym numerze "Tygodnika". A do lektury polecamy posłuchać nowych rapsów policjantów:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Gniew ulicyGniew ulicy

1 2

Próba ocieplania brutalności policji. Mundur chroni ich od przemocy wobec zatrzymywanych. 12:52, 30.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YoyoYoyo

0 0

Czyli tak czy siak przemoc od zatrzymywanych jest? 23:39, 30.07.2020


BarakudaBarakuda

0 0

A rotacyjnego bloku boją się jak ognia...
21:01, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz