Zamknij
REKLAMA

Po latach krok do przodu w Bysławiu: Przetarg na hydrofornię rozstrzygnięty

14:58, 17.07.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Dowiedzieliśmy się, kto przeprowadzi remont stacji uzdatniania wody w Bysławiu. Większe prace mają ruszyć pod koniec roku, zapewne w listopadzie.

Gorące dyskusje na zebraniach wiejskich, telefony, e-maile i bezpośrednie spotkania w redakcji, dziennikarskie interwencje w terenie. Jakość wody w Bysławiu i stan techniczny tamtejszej hydroforni to temat rzeka. Przez lata powstało co najmniej kilkanaście artykułów. W ostatnich 12 miesiącach wydarzenia związane z modernizacją stacji uzdatniania wody w Bysławiu nabrały tempa. Efektem tego było uzyskanie przez gminę Lubiewo dofinansowania w kwocie 903.515 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Radni pod koniec czerwca zdecydowali także o zaciągnięciu większej niż zakładano pożyczki.

Remont za ponad 2 miliony
Dokładnie 25 czerwca podpisano umowę z firmą, która zajmie się rozbudową i przebudową stacji uzdatniania wody. Prace remontowe, z którymi mieszkańcy wiążą wielkie nadzieje, przeprowadzi firma ROSMOSIS – Wawrzyniak Group Sp. z o.o. sp.k. ze Zdunów. Wartość robót budowlanych wynosi aż 2.241.719,82 zł. Jak dowiadujemy się w lubiewskim urzędzie, plac budowy został już przekazany, zaakceptowano też harmonogram prac. Jeszcze w lipcu będą prowadzone drobne działania, ale konkretne budowy mają ruszyć pod koniec 2020 roku, najwcześniej w listopadzie. Planowany termin zakończenia zadania ustalono do 30 kwietnia 2021 r.

Zakres prac, przynajmniej na papierze, wygląda na szeroki. Wybudowane zostaną m.in.: dwa zbiorniki wody pitnej (każdy po 200 m3), zbiornik wód popłucznych czy rurociąg wody uzdatnionej. Przebudowany zostanie ponadto cały budynek stacji uzdatniania wody, zaplanowano jego termomodernizację i wymianę instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i armatury sanitarnej. Ponadto w hydroforni pojawi się monitoring, zakupiony będzie też agregat prądotwórczy w wersji mobilnej na przyczepie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz