Zamknij

Kiedy wywóz – aplikacja śmieciowa już działa

12:15, 05.06.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki usłudze Eco Harmonogram każdy mieszkaniec gminy Tuchola w bardzo prosty i przejrzysty sposób wyszuka swój harmonogram odbioru odpadów komunalnych, uzyska informację o zbliżającym się terminie płatności, jak również - w razie wątpliwości - wpisując rodzaju odpadu, otrzyma szczegółową informację, do której frakcji należy go wrzucić lub gdzie można go zagospodarować.

- Dzięki aplikacji będzie można również poinformować urząd o wszelkiego rodzaju nieprawidłowościach dotyczących wywozu śmieci, na przykład o tym, że mimo ustalonego terminu wywozu, śmieci nie zostały odebrane. Będzie można podać miejsca nielegalnych wysypisk lub zgłosić sytuacje związane z podrzucaniem odpadów w miejsca niedozwolone - tłumaczy Piotr Grzmiel.

- Aplikację mamy zamiar sukcesywnie rozbudowywać i rozszerzać o kolejne elementy, między innymi o informacje o jakości powietrza - dodaje Leszek Kłosek.

Oprócz wyświetlania aktualnego stanu jakości powietrza będzie można uzyskać także dodatkowe informacje o niekorzystnych warunkach. Jest też możliwość podpięcia do programu własnych czujników jakości powietrza.

Urządzenie przekaże nam informacje o PSZOK-u, aptekach odbierających przeterminowane leki oraz zasadach segregacji śmieci.

Ta darmowa apka jest już dostępna. Można ją w każdej chwili pobrać na swój telefon. Wystarczy wejść na swoim smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację Eco Harmonogram i kliknąć „zainstaluj”.

Po zainstalowaniu aplikacji należy ściągnąć harmonogram wywozu odpadów. Odpowiedni harmonogram wybierzemy, wypełniając formularz, w którym należy wpisać swój adres zamieszkania (miejscowość, ulicę i numer domu).

Po wybraniu swojego harmonogramu aplikacja automatycznie przekieruje nas na stronę główną, gdzie użytkownik znajdzie informację, dla jakiej gminy został pobrany harmonogram wywozu odpadów.

Aby sprawdzić następny termin wywozu opadów, trzeba kliknąć w przycisk wywóz lub kalendarz. Można tam również zobaczyć wszystkie dostępne terminy wywozu odpadów komunalnych. Z kolei po kliknięciu w przycisk „rodzaje odpadów” otrzymamy dostęp do listy z rodzajami odpadów. Dzięki niej dowiemy się, jak sortować dany typ odpadów (w jakim worku lub kontenerze powinien się znaleźć).

Dodatkowo aplikację możemy dostosować do swoich potrzeb. Możemy na przykład włączyć powiadomienia o nadchodzącym terminie odbioru odpadów na dzień, dwa lub trzy dni przed wywozem. Można też ustawić godzinę powiadomień oraz ich sposób (dźwięk, wibracja).

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Rycha75Rycha75

0 0

Wspaniale!!!
08:49, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz