Zamknij

Powstaly kluby radnych w Radzie Powiatu Tucholskiego

11:30, 10.01.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Do klubów nie dołączyło tylko dwoje radnych: Andrzej Urbański i Barbara Drewczyńska.

Na naszych łamach zapowiadaliśmy już utworzenie dwóch klubów w Radzie Powiatu Tucholskiego. Na ostatniej sesji, 20 grudnia, o ich powstaniu oficjalnie poinformowała Dorota Gromowska, przewodnicząca rady. To pierwsze kluby zawiązane w tej kadencji. Jakie uprawnienia mają zrzeszeni radni? W skrócie: przedstawiciele klubów mogą przedstawiać stanowiska we wszystkich sprawach będących przedmiotem obrad. Ponadto klub może występować z inicjatywą podjęcia uchwał.

Aż 10 radnych zostało członkami klubu Koalicja dla Powiatu Tucholskiego. Zgodnie z zapowiedziami przewodniczącym został Andrzej Pruszak. Zgodnie z zapowiedziami przewodniczącym klubu Prawo i Sprawiedliwość został Jerzy Kowalik. W klubie PiS jest 5 radnych.

Barbara Drewczyńska i Andrzej Urbański jako jedyni nie dołączyli do żadnego klubu.

W nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego" podajemy nazwiska wszystkich członków klubów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

prawdziwyprawdziwy

0 1

Jak byłem uczniem Pana Kowalika, usłyszałem po pierwszym spotkaniu w szkole: „nie lubię punkowców”. Nie miał okazji poznać mnie jakim tak naprawdę jestem człowiekiem! Mam nadzieje, ze jako osoba publiczna nie ocenia już osób po wyglądzie, tylko po tym jakim jest w sercu człowiekiem. 23:31, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SPRAWIEDLIWYSPRAWIEDLIWY

1 2

Pan Kowalik w rozmowie ze mną i to przy świadku stwierdził,że bardzo nie lubi tych wszystkich,którzy maszerują pod kolorową flagą.Świadczy to o tym jak politycy partii rządzącej odnoszą się do innych grup społecznych.Jest mi przykro,że Polaków się dzieli na tych dobrych i złych. 10:51, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz