Zamknij

Gmina Kęsowo: nie obniżą diety za nieobecność

15:21, 28.03.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Od ostatniej podwyżki diet radnych w gminie Kęsowo mija 11 lat. I jak na razie zbyt wiele się nie zmieni, nikt nie otrzyma podwyżki. Znika jedynie „kara” za nieuczestniczenie w sesji rady gminy.

Z najnowszej uchwały, dotyczącej wysokości diet członków Rady Gminy w Kęsowie, wykreślony został paragraf 2. Mówił on o tym, że radny, który nie uczestniczy w sesji rady gminy, będzie miał obniżoną dietę o 50 zł za każdy dzień nieobecności. Teraz zapis ten nie będzie obowiązywał.

Obniżka diet za nieobecność była już bardzo anachroniczna. W Kęsowie mamy jedne z najniższych diet nie tylko w powiecie, ale i całym regionie. Z doświadczenia wiem, że nieobecności radnych nie wynikają z ich niechęci, tylko z różnych zdarzeń losowych, chorób czy spraw rodzinnych

– tłumaczył przewodniczący rady w Kęsowie, Witold Ott.

Obecne stawki obowiązują od 2008 roku, wcześniej podwyżka była w roku 2002. Jak na razie w wysokości diet nic się nie zmienia. Przewodniczący rady (Witold Ott) otrzymuje co miesiąc 800 zł. Jego zastępcy: Ewa Szczypiorska i Mirosław Brzeziński po 350 zł. Taka sama stawka (350 zł) przewidziana jest również dla przewodniczących komisji stałych. Pozostali radni otrzymują diety w wysokości 250 zł na miesiąc. Dla porównania radny, niepełniący żadnych dodatkowych funkcji, w Śliwicach otrzymuje 550 zł, w Gostycynie 500 zł, a w Tucholi 450 zł na miesiąc. Nowa uchwała w Kęsowie została przyjęta jednomyślnie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone