Zamknij

Pocisk artyleryjski wykopany podczas prac leśnych

11:03, 17.03.2023 . Aktualizacja: 11:03, 17.03.2023
Skomentuj fot. KPP w Tucholi fot. KPP w Tucholi

W kompleksie leśnym na terenie gminy Cekcyn został odnaleziony niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Chełmna znalezisko zabezpieczali tucholscy policjanci.

Zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu na terenie gminy Cekcyn wpłynęło na stanowisko dowodzenia Komendy Powiatowej Policji w Tucholi w środę 15 marca. Na niebezpieczne znalezisko natrafiono podczas prac leśnych.  Na miejsce zdarzenia od razu zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie potwierdzili, że może to być pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Niewybuch został przekazany patrolowi saperskiemu, który przybył z Chełmna. Saperzy potwierdzili wstępne ustalenia policjantów. Był to pocisk artyleryjski o kalibrze 88 mm - mówi Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy tucholskiej policji.

Policjanci apelują o ostrożność i jednocześnie przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić.

- W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby - dodaje policjant.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%