Zamknij
REKLAMA

Muzeum Borów Tucholskich przygotowuje kiermasz i warsztaty. Jak się zgłosić?

19.52, 02.12.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 20.05, 02.12.2022
Skomentuj Kiermasz świąteczny odbędzie się w tym roku 17 grudnia (sobota). Natomiast warsztaty dla dorosłych z dekorowania pierników pt. "Z sercem robione" 9 grudnia (piątek). Grafika MBT
REKLAMA

Ozdoby wykonane przez lokalnych twórców, ale też m.in. domowe przetwory będzie można zdobyć 17 grudnia. Wcześniej zaplanowano z kolei piernikowe warsztaty. Przy Podgórnej czuć już święta!

Wokół Muzeum Borów Tucholskich dzieje się ostatnio sporo. Przede wszystkim cały czas przyjmowane są zgłoszenia od wystawców, którzy chcą zaprezentować się podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Rękodzielnicy, twórcy ludowi, lokalni producenci żywności, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich czy organizacje pozarządowe mają czas do 13 grudnia (wtorek). Zgłoszenia przyjmowane są w muzeum przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi, telefonicznie pod nr (52) 334-21-89 lub pocztą elektroniczną muzeum@tuchola.pl.

Kiermasz świąteczny odbędzie się w tym roku 17 grudnia (sobota) w Książnicy Tucholskiej przy ul. Pocztowej 7b – w godzinach 9:00 – 13:00. Na stoiskach nie zabraknie: propozycji na ciekawe prezenty, ozdób świątecznych, stroików, bombek, haftów, rzeźb, domowej biżuterii, regionalnych potraw i domowych przetworów.

Muzeum Borów Tucholskich organizuje też warsztaty dla dorosłych z dekorowania pierników pt. "Z sercem robione". Te odbędą się z kolei 9 grudnia (piątek) o godz. 16:00 w MBT. Pod czujnym okiem Agnieszki Ganowicz-Rolbieckiej będzie można stworzyć, a następnie zabrać do domu piernikowe cuda. Z uwagi na formę spotkania ilość miejsc jest ograniczona. W biurze muzeum do odebrania są darmowe wejściówki dla osób zainteresowanych.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%