Zamknij

Tuchola: Sieć kanalizacyjna będzie robiona w kolejnych ulicach. Co jeszcze?

13:35, 16.11.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 13:47, 16.11.2022
Skomentuj Na zdjęciu burmistrz (po prawej) podpisujący umowę z jednym z wykonawców, Wojciechem Synoradzkim z firmy Projwos. Fot. UM w Tucholi Na zdjęciu burmistrz (po prawej) podpisujący umowę z jednym z wykonawców, Wojciechem Synoradzkim z firmy Projwos. Fot. UM w Tucholi

Urząd Miejski w Tucholi poinformował o podpisaniu umów z wykonawcami inwestycji kanalizacyjnych i wodociągowych. Będzie też jedna nowa droga.

Cztery zadania z zakresu budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz drogi o funkcji transportu rolniczego zostaną wykonane w najbliższych miesiącach na terenie gminy Tuchola. 15 listopada burmistrz Tadeusz Kowalski podpisał umowy z wykonawcami. Inwestycje będą realizowane w ramach projektu pn. „Od upadku do rozwoju. Kiełpin i Tuchola w procesie transformacji". Dofinansowanie w wysokości  2.345.543,64 zł pochodzi z rządowego funduszu Polski Ład. Wszystkie zadania w założeniach mają pochłonąć nieco ponad 2,5 mln zł.

W najbliższych miesiącach mają zostać przeprowadzone prace związane z: budową sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Tucholi, budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Kasztanowej i Na Górce (także w mieście) oraz budową rozdzielczej sieci wodociągowej w Kiełpinie. Wykonana ma zostac ponadto droga transportu rolniczego Kiełpin Na Polach – II etap.

Na zdjęciu burmistrz podpisujący umowę z jednym z wykonawców – Wojciechem Synoradzkim z firmy Projwos Inżynieria Środowiska z Chojnic, która wybuduje sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%