Zamknij
REKLAMA

Lubiewska Noc Świętojańska DUŻO ZDJĘĆ

12:11, 17.06.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Noc Świętojańska, czyli słowiańskie święto, które co do zasady przypada między 21 a 22 czerwca - w najkrótszą noc w roku. Świętojanki bardzo często są oficjalnym przywitaniem lata. W Lubiewie tak bardzo nie mogli doczekać się letniego klimatu, że lokalną edycję święta postanowiono zorganizować już w czwartek (16 czerwca).

Lubiewska Noc Świętojańska odbyła się nad klimatyczny stawem. Imprezę przygotowały panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich, a pomagali im strażacy ochotnicy oraz sołtys z radą sołecką. W programie pojawiły m.in. warsztaty tworzenia lampionów i konkursy dla dzieci, loteria fantowa, darmowe dmuchańce czy zabawy ze strażakami. Za darmo można było też popływać rowerami wodnymi.

Na scenie wystąpiły niezastąpione Mażoretki Bysławskie oraz zespół Stokrotki. Był też gość specjalny - młoda gimnastyczka Wiktoria z Ukrainy. Wszystkie pokazy zebrały liczną publikę.

Jak wspomnieliśmy, imprezę przygotowały panie z KGW, dlatego nie mogło tego dnia zabraknąć pysznego jedzenia. Była m.in. kuchnia polowa, a w niej zupa ułańska "Babci Zosi" i grochówka. Wieczorem, kiedy rozpalono świętojańskie pochodnie, odbyła się zabawa taneczna z Agencją Artystyczną "Be Gut".

Więcej o wydarzeniu napiszemy w kolejnym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego". Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z Lubiewskiej Nocy Świętojańskiej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

1 0

Noc świętojańska to nazwa chrześcijańska słowiańskiej Nocy Kupały. Gdy chrystianizowano Słowian to podrzucili im takie święto ale jak widać po ponad 1000 lat nawet zdaje się wykształceni ludzie piszący dla mas nie mają tej świadomości. 15:29, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%