Zamknij

Na co patrzeć wybierając warsztat samochodowy

08:01, 13.10.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nasze auto uległo awarii i musimy oddać je do warsztatu samochodowego w celu naprawy. Na rynku istnieje tak wiele konkurencyjnych firm, że nie wiemy którą wybrać. Chcemy aby nasz samochód był naprawiony dobrze, i w korzystnej dla nas ofercie cenowej. Czym kierować się podczas wyboru warsztatu samochodowego by mieć pewność, że oddajemy nasz samochód w dobre ręce? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Najczęstsze obawy 

Czym martwimy się najbardziej podczas wyboru mechanika? Przede wszystkim, nasze obawy skupiają się na tym, że mechanik oszuka nas używając gorszej jakości części niż ta, za którą płacimy. Co więcej, nie znając się na mechanice często zastanawiamy się , czy mechanik nie wmówi nam, że wymiany potrzebuje sprawny element naszego auta, co tylko niepotrzebnie zwiększy nasze koszty związane z naprawą. Co zatem jest kluczowe, by unikać tak nieprzyjemnych sytuacji? 

Naprawa samochodów - jak powinno wyglądać profesjonalne ustalenie zakresu naprawy? 

Bardzo często wydaje nam się, że wystarczy opisać usterkę auta telefonicznie czy podjechać do warsztatu i ustalić co się dzieje, a mechanik wstępnie oszacuje koszt. Takie działania są wysoce nieprofesjonalne i mogą zwiastować, że warsztat samochodowy, z którym chcemy nawiązać współpracę nie jest najodpowiedniejszym wyborem. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa rozmowa z profesjonalnym usługodawcą? Przede wszystkim, dobry mechanik powinien zapytać nas o to, jakie naprawy były już wykonywane w naszym samochodzie jak również to, w jakich warunkach doszło do obecnej usterki. Na podstawie dokładnego wywiadu i poznaniu historii auta, profesjonalny warsztat dokonuje jedynie wstępnej diagnozy i szacunkowo wycenia koszt naprawy. Ostatateczny koszt zależy od ceny części. Dlatego właśnie nie możemy oczekiwać konkretnej ceny za wykonanie usługi, a jedynie pewien przedział cenowy, w którym naprawa samochodu powinna się zmieścić. 

Przekazanie auta do warsztatu samochodowego

Pierwsze, po czymś śmiało można poznać, że mamy do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami, jest procedura przyjęcia auta na warsztat. Renomowane firmy zawsze sporządzają protokół zdania samochodu. To doskonałe zabezpieczenie zarówno dla właściciela pojazdu jak i warsztatu. Spisane są w nim wszystkie dotychczasowe usterki, jak również stan licznika paliwa oraz przebieg. Zapisuję się w protokole również szacowany koszt oraz zakres naprawy samochodów.

Estetyka warsztatu

Wiele osób patrzy na czystość, co jest dużym błędem. Warsztat samochodowy to miejsce, gdzie smar, olej to produkty powszechnie stosowane. Nie można oczekiwać czystości i sterylności. Warto zwrócić uwagę na zupełnie inne kwestię. Narzędzia - czy są ułożone w profesjonalnych skrzyniach i półkach, czy są porozrzucane po całym warsztacie bez żadnej logiki. Czy coś jeszcze może dać nam do myślenia, czy warsztat jest odpowiedni? Bardzo ważną kwestią, po której można poznać prawdziwych profesjonalistów jest to, czy na naprawianych autach założona jest folia ochronna na kierownicę oraz fotele. W związku z brudną charakterystyką pracy, jaką jest naprawa samochodów, warto zadbać o higienę i czystość w środku aut. 

Konieczność naprawy innych części

Profesjonalny warsztat samochodowy zanim poszerzy zakres naprawy, w pierwszej kolejności zadzwoni do właściciela pojazdu i zapyta, czy wyraża zgodę na naprawę innej części, która również okazała się wadliwa. Nie ma możliwości, by przy odbiorze dowiedzieć się o dodatkowych kosztach, które są znacznie wyższe niż zakładano na początku. Żaden profesjonalny zakład nie pozwoli sobie na takie posunięcie. Dlatego możesz być spokojny o takie "niespodzianki". Dobry mechanik podczas odbioru auta pokaże Ci Twoje stare części, co tylko utwierdzi Cię w przekonaniu, że rzeczywiście diagnoza była trafna. Co więcej, jeśli wymieniałeś np. olej, warsztat powinien zaoferować pozostałe produkty, które nie zostały wykorzystane, a za które płacimy. Za niedługi czas dolewka oleju będzie jak znalazł. 

Dzięki tak prostym zasadom znalezienie odpowiedniego mechanika będzie łatwe i szybkie. Do dzieła! 

Więcej na https://skodar-auto.pl/serwis-klimatyzacji/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%