Zamknij

Dobry odkurzacz - czyli jaki?

13:42, 04.10.2021 | materiały partnera

Odkurzanie być może nie należy do najprzyjemniejszych i najbardziej fascynujących spośród zajęć, ale nie zmienia to faktu, że odkurzać po prostu trzeba. Można to jednak zrobić szybciej i w sposób bardziej nowoczesny. Wszystko to kwestia odpowiednich narzędzi. A w branży odkurzaczy naprawdę wiele się zmieniło. Teraz, gdy poświęcisz trochę swojego wolnego czasu, możesz kupić naprawdę dobrej jakości odkurzacz, który znacząco ułatwi twoją pracę. Warto się na to zdecydować. Producenci artykułów gospodarstwa domowego starają się zrobić naprawdę wiele, by zadowolić swoich klientów. Dlatego odkurzacze też idą z duchem czasu i tak naprawdę nie ma już co porównywać odkurzaczy obecnych z tymi sprzed kilkunastu lat - zbyt wiele się zmieniło. W dodatku doszło do tego z korzyścią dla odkurzaczy współczesnych. Dlatego jeśli nie lubisz odkurzać i nie bardzo masz na kogo zrzucić ten przykry dla ciebie obowiązek, po prostu zaopatrz się w dobry sprzęt do odkurzania. Zaoszczędzisz na tym sporo czasu, a także własnej energii.

  1. Odkurzacz ręczny - co to?
  2. Wybór odkurzacza
  3. Czas pracy
  4. Pojemnik
  5. Akcesoria

Czym jest odkurzacz ręczny?

Odkurzacz ręczny to niewielki sprzęt, który jest bardzo lekki i bez większych problemów można go przenosić w jednej dłoni. Sama praca z nim też nie należy do najtrudniejszych. Ręczny odkurzacz bezprzewodowy idealnie nadaje się do zbierania zanieczyszczeń w domu czy w samochodzie - w końcu nie wymaga zasilania przez kabel, dlatego z powodzeniem sprawdzi się również w terenie. Tego typu odkurzacze nie stanowią jednak alternatywy dla odkurzaczy tradycyjnych - są po prostu zbyt małe, by być w stanie sprzątać dokładnie duże powierzchnie. Są jednak doskonałym uzupełnieniem, gdy musisz szybko posprzątać niewielką powierzchnię i nie masz ochoty angażować do tego całego, wielkiego odkurzacza. Tego typu odkurzacze sprawdzą się też doskonale w sprzątaniu trudno dostępnych miejsc, na przykład na wysokościach. Dlatego warto mieć tego typu odkurzacz w domu i zadbać o jak najwyższy poziom higieny. Jego obecność docenią też z całą pewnością alergicy czy osoby chore na astmę i mające inne problemy z płucami - takim osobom bowiem należy zapewnić czyste środowisko. A odkurzacz ręczny z całą pewnością z tym zadaniem pomoże.

Jak wybrać odkurzacze pionowe?

Poza ręcznymi odkurzaczami, istnieją też bezprzewodowe pionowe odkurzacze. Ten już na pierwszy rzut oka różni się od odkurzacza tradycyjnego. Przede wszystkim ma pozycję pionową, jest więc odkurzaczem stojącym. Tego typu odkurzacze również nie mają elastycznej rury, co ma miejsce w przypadku odkurzaczy tradycyjnych. Znajduje się w nich rura teleskopowa, jednak jest ona sztywna - możesz ją wsuwać i wysuwać w razie możliwości, ale nie możesz jej przekładać tak, jak elastyczne rury odkurzaczy tradycyjnych. Tego typu odkurzacze cieszą się jednak bardzo dużym zainteresowaniem ludzi. Są bezprzewodowe, dlatego w żadnym wypadku nie ogranicza cię kabel, możesz za pomocą takiego odkurzacza pracować swobodnie i nie martwić się o dostęp do gniazdka z prądem. Pojemność worka pojemnika jest wystarczająca, by posprzątać mieszkanie i nie martwić się tym, czy odkurzacz się nie zapcha. Taki odkurzacz jest też bardzo lekki, przez co praca jest po prostu lżejsza. Odkurzacze workowe potrzebują regularnej wymiany worków, by nie doszło do awarii i można było sprzątać. Odkurzacze bezworkowe wystarczy po prostu regularnie opróżniać.  Jeśli interesują cię odkurzacze tego typu, być może Samsung Jet 90 Multi będzie dla ciebie interesującym wyborem. Co wziąć pod uwagę, gdy chcesz kupić 

Czas pracy

Różne odkurzacze mają różny czas pracy. Im dłuższy, tym bardziej dokładne może być sprzątanie. Pamiętaj, w tym wypadku ogranicza cię nie kabel, a maksymalny czas pracy. W przypadku Samsung Jet 75 Multi jest to sześćdziesiąt minut nieprzerwanej pracy na pełnych obrotach, co pozwoli ci na bardzo dokładne wysprzątanie domu.

Pojemnik

Dobry odkurzacz jest też pojemny - pojemność worka, pojemnika ma ogromne znaczenie. Odkurzacze tradycyjne najczęściej są workowe, tu gdy pojemność worka, pojemnika osiągnie swój maksymalny poziom, trzeba go wymienić na nowy. W przypadku bezworkowych odkurzaczy wystarczy tylko opróżnić pojemnik.

Ssawka szczelinowa krótka, ssawka do prania, mała ssawka do dywanów - jakie akcesoria ułatwią ci pracę?

Odpowiednie akcesoria mają ogromne znaczenie. Możesz wykorzystywać odkurzacz do prania tapicerki, jeśli ma taką funkcję. Funkcja prania bywa bardzo poożyteczna.  Przyda ci się też szczotka szczelinowa, by zajrzeć we wszelkie szczeliny i ssawka podłogowa, która doskonale czyści podłogi. Szczotka wielofunkcyjna lub szczotka uniwersalna z kolei przyda się wtedy, gdy nie chcesz zbyt często podczas jednego sprzątania wymieniać szczotek. Szczotka płaska natomiast pozwoli ci wjechać odkurzaczem nawet pod meble. Szczotka tapicerska z kolei pomoże wyczyścić ci obicia mebli, dlatego nie warto z niej zrezygnować. Wiele odkurzaczy przychodzi już ze sklepu z pełnym kompletem różnorodnych szczotek, zapoznaj się z nimi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%