Zamknij

Allegro dla biznesu - opis

12:19, 06.09.2021 | materiały partnera

W tym roku powstał nowy odłam popularnego portalu zakupowego Allegro. Został nazwany Allegro dla biznesu. Specjalna platforma umożliwia robienie zakupów oraz sprzedawanie w o wiele łatwiejszy i korzystniejszy sposób. Allegro biznes to dziesiątki milionów ofert, które posiadają ceny netto i są wystawiane przez setki tysięcy sprzedawców. To zdecydowanie największa oferta business-to-business, jaka powstała na polskim rynku. Allegro Biznes umożliwia także bardzo elastyczne metody opłacania zakupów - kupujący ma nawet i dwa miesiące, aby uiścić opłatę za zamówienie, zaś sprzedający otrzymuje pieniądze natychmiast.

Allegro Biznes - dlaczego warto?

Odroczona płatność dla firm to tylko jedna z zalet, jaką platforma Allegro oferuje firmom. Niezwykle szeroki wybór produktów, całkowicie wygodne dostawy, bardzo atrakcyjne ceny netto oraz funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają zakupy firmowe to kolejne z nich. Allegro Biznes zbudowane zostało na wzór bardzo dobrze znanej wszystkim polakom platformy dla konsumentów z zachowaniem każdej z jej klasycznych funkcjonalności i dodaniem narzędzi niezbędnych dla osób potrzebujących produktów do właściwego prowadzenia działalności oraz tych, którzy dbają o ich dostarczenie.

Dlaczego Allegro biznes powstało?

Prawie pięćdziesiąt procent polskich firm każdego roku dokonuje zakupów przy pomocy portalu Allegro. Twórcy Allegro dla biznesu uważają, iż dzięki nowym funkcjom zakupy dla firm są teraz o wiele łatwiejsze i przede wszystkim tańsze. Przed powstaniem nowego odłamu, Allegro kojarzyło się przede wszystkim z możliwością zakupu niemalże wszystkiego przez osoby prywatne. Właściciele zauważyli jednak, że już od długiego czasu wśród klientów Allegro znajduje się mnóstwo firm, które dokonują zakupu nie tylko przedmiotów niezbędnych na co dzień, takich jak papieru ksero czy herbaty- nierzadko kupują oni także bardzo kosztowne elementy wyposażenia biura czy konieczne do pracy profesjonalne narzędzia. Wielu klientów firmowych zwracało się do portalu z prośbą o rozwiązania szyte na miarę - rabaty przy bardzo dużych zamówieniach, wprowadzenie cen hurtowych czy cen netto. Jak ogłosiła Commercial Category Management Director Allegro, Dagmara, portal zdecydował się w końcu odpowiedzieć na te potrzeby.

Najważniejsze funkcjonalności - korzyści dla sprzedających i kupujących w ramach Allegro biznes

Nie da się ukryć, iż coraz większa liczba klientów firmowych (zarówno tych, działających w wielkich, małych, jak i średnich firmach) robi wygodne zakupy za pośrednictwem sieci. Szybki rozwój cyfrowych technologii w znacznym stopniu wspiera prowadzenie biznesu. Większość firm utrzymuje, iż najpewniej tak samo będzie w latach kolejnych. Badania podpowiadają, iż do największych potrzeb, które usprawniłyby zakupy firmowe online, należą: dostępny mechanizm umożliwiający negocjację cen, możliwość zaplanowania konkretnego terminu dostawy oraz odroczenia płatności, cenniki hurtowe  a także właściwą obsługę klientów biznesowych. W zakresie usprawniania zakupów firmowych Allegro poczyniło więc milowy krok.

Allegro Biznes odpowiada potrzebom klientów hurtowych, umożliwiając im korzystanie z pełnej gamy usług Allegro z dodatkiem nowych funkcjonalności, zwiększających komfort klientów kupujących niezbędne przedmioty dla swojej firmy. Najważniejsza z nowych funkcji to możliwość odroczenia płatności. Dzięki niej kupujący ma na zapłatę za towar aż do 60 dni. Nie musi w tym celu składać licznych wniosku czy podpisywać umowy kredytowej. Wystarczy, iż podda się procesowi weryfikacji, który wypadnie pozytywnie. Standardowa rynkowa oferta umożliwia odsunięcie płatności w czasie o 30 dni - Allegro zaś wydłuża ten czas dwukrotnie. Dodatkowym plusem jest promocja- przez okres dwóch miesięcy od uruchomienia platformy w firmie, pierwsze trzy tygodnie odrodzenia płatności nie będą wiązać się z poniesieniem kosztów żadnych opłat dodatkowych.

Sprzedający także są zadowoleni z takiego rozwiązania. Zaproponowana przez Allegro opcja umożliwia sprzedawanie produktów z zachowaniem całkowitej płynności finansowej. Pieniądze za zakupiony przez firmy towar otrzymują natychmiast, nawet jeśli skorzystają one z opcji odroczenia zapłaty. W dodatku nie muszą także dodatkowo opłacać ubezpieczenia i nie ponoszą ryzyka konieczności zwrotu kwoty, jeżeli klient nie zapłaci po wyznaczonym terminie. Usługa ta jest o wiele tańsza, niż wszystkie inne na rynku- u Allegro kosztuje 0.5%, podczas gdy na rynku standardowo jest to 3%. Poza tym, oferta wystawiona przez sprzedających teraz dociera już nie tylko do licznych klientów prywatnych, ale także dziesiątek tysięcy klientów biznesowych, robiących zazwyczaj o wiele większe zakupy. Plany rozwoju Allegro biznes są duże - a portal przygotował także specjalny program powitalny, w ramach którego sprzedający zyskają liczne korzyści. Dla kupujących też znajdą się plusy - Allegro biznes umożliwia także wystawianie sprzedawcom ofert zniżkowych, tańszych aż do 55% w cennikach hurtowych. Dzięki otwarciu nowej platformy zyskują więc wszyscy- twórcy platformy, klienci indywidualni, klienci firmowi oraz sprzedający, oferujący swoje produkty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%