Zamknij

Jak szukać okazji na portalach ogłoszeniowych?

08:58, 10.06.2021 | materiały partnera

Portale ogłoszeniowe to doskonałe miejsce dla osób, które nie dysponują dużą ilością gotówki albo chcą zakupić wymarzone przedmioty taniej. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że wystawione tam produkty będą pochodzić z drugiej ręki, ale to wpływa znacząco na ich cenę, a często właśnie na niskich kosztach najbardziej nam zależy. Przy odrobinie wysiłku możemy znaleźć na nich naprawdę świetne okazje.

Wyłapuj, kiedy dodawane są ogłoszenia

Wiadomo, że najlepsze okazje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, dlatego bardzo ważne jest to, żeby ktoś, kto jest na nie łasy, cały czas obserwował, co dzieje się na jego ulubionym serwisie. Wybierz sobie godzinę, o której codziennie będziesz sprawdzać nowe posty w kategorii, która Cię interesuje. Możesz być pewny, że masa osób będzie robiła dokładnie to samo, więc musisz wykazać się sprytem i refleksem. Oczywiście im większy jest portal ogłoszeniowy, tym większa szansa, że prawdziwa perełka przejdzie niezauważona i że to właśnie Ty się do niej do kopiesz, ale nie ma sensu ryzykować i dobrze jest cały czas stać na czatach i wypatrywać doskonałych produktów.

Obserwuj swoich ulubionych sprzedawców

Wiele serwisów ogłoszeniowych daje swoim użytkownikom możliwość obserwowania osób, których produkty wyjątkowo nam się spodobały. Funkcja ta nie dość, że umożliwia nam szybkie sprawdzenie tego, co akurat wystawca oferuje, to przesyła nam powiadomienie za każdym razem, gdy pojawia się u niego coś nowego. Jeśli wiemy, że jakiś sprzedawca ma dostęp do dobrego sprzętu albo innych przedmiotów i wystawia je po dobrej cenie, możemy spokojnie zaobserwować go i czekać. To daje nam znaczną przewagę nad naszą konkurencją, które na tego typu portalach jest bardzo liczna, a do tego pozwala nam się szybko orientować w cenach.

Szukaj w wielu miejscach naraz

Wiele osób popełnia ten błąd, że skupia się na tylko jednym portalu ogłoszeniowym. Bardzo często to, czego szukamy i ceny tego przedmiotu zależą od serwisu, na którym został wystawiony. Kiedy szukamy nowego ubrania z drugiej ręki, lepiej skorzystać z Vinted niż z olx-a, jeśli zależy nam na znalezieniu fachowca, skorzystajmy z platform, na których ogłaszają się głównie specjaliści w swojej dziedzinie. Szukanie w odpowiednim miejscu minimalizuje szanse na to, że trafi mnie na oszusta, a do tego zapewnia nam jak najlepsze wybór. No i przy okazji od razu dostajemy przekrój przez wszystkie możliwe ceny.

Szukaj lokalnie

Jeżeli chcesz produkt otrzymać nawet w kilkanaście minut lub oszczędzić na kosztach przesyłki, możesz szukać okazji w portalach lokalnych. Praktycznie każdy serwis regionalny posiada dział ogłoszeń (w Gdańsku np. pulsgdanska.pl/ogloszenia ). Zakup od lokalnego sprzedawcy ma jeszcze kilka zalet: możliwość obejrzenia produkt przed dokonaniem transakcji oraz możliwość negocjacji ceny podczas spotkania ze sprzedawcą.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%