Zamknij

Szukasz dobrego oczyszczacza powietrza do domu? Sprawdź ten model firmy Coway

13:43, 28.04.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Decyzja o zakupie oczyszczacza powietrza do domu, zawsze jest dobra, ale trzeba go jeszcze wybrać, a to już nie jest wcale takie proste. Jednym z modeli, jakie cieszą się sporą popularnością, jest Coway Storm. Czemu właśnie po niego sięgają użytkownicy?

Zanim udamy się w sklepie do kasy, dokładnie przeanalizujmy swój zakup. W końcu oczyszczacz ma wspierać nasze zdrowie. Przyjrzymy się filtrom, wielkości urządzenia i oczywiście jego cenie. Na każdej z tych płaszczyzn Coway Storm wypada całkiem nieźle. Co jeszcze warto wiedzieć o jego specyfikacji?

Coway Storm zadba o czyste powietrze w swoim domu

Są oczyszczacze, w których jest jeden lub dwa filtry. W tym przypadku mamy do czynienia aż z czterostopniową filtracją zapewniającą oczyszczanie na poziomie 99,5%. Zadbają o to cztery dobrej jakości filtry. Pierwszy z nich jest filtrem wstępnym wychwytującym większe cząsteczki, drugi wyłapuje to, co zdołało przedostać się przez filtr wstępny. Trzecim filtrem jest filtr węglowy usuwający związki lotne i nieprzyjemne zapachy. Ostatni to filtr HEPA, który usuwa z powietrza pyły zwieszone jak PM2.5 oraz PM10. Zatem pozwala wyeliminować z naszego domu cząsteczki smogu.

Nowoczesny design współgrający z Twoim wnętrzem

Teoretycznie w obliczu dbałości o zdrowie wygląd oczyszczacza powietrza powinien zejść na drugi plan. Nie zapominajmy jednak, że będzie on stał w centralnym miejscu pomieszczenia, a przez to będzie rzucać się w oczy. Model Coway Storm jest jedną z tych propozycji, które nie tylko są funkcjonalne, ale i estetyczne. Producent zadbał o design. Jego górny panel może przypominać samolot odrzutowy. Poza tym geometryczne formy doskonale będą współgrać z wnętrzem urządzonym w stylu nowoczesnym.

Efektywność, wydajność, wygoda

Jak widać, zalet jest sporo, a to nie jest ich koniec. Wspomniane nawiązanie do elementu samolotu nie jest jedynie efektem dbałości o względy estetyczne. Dzięki takiej konstrukcji w ciągu godziny urządzenie aż trzykrotnie filtruje powietrze z powierzchni 70 m2. W porównaniu z innymi oczyszczaczami wartość ta może zrobić wrażenie.

Ponadto urządzenie posiada dwa czujniki – zanieczyszczenia powietrza i światła. Na tej podstawie tryb automatyczny może dostosować swoją pracę. Moc filtracji może się zwiększać, kiedy zanieczyszczenie jest znaczne. Natomiast w nocy, kiedy jest ciemno, pracuje na niższych obrotach, przez co nie obudzi domowników. Ciekawą opcją jest Timer pozwalający na zaplanowanie godziny wyłączenia się oczyszczacza o wybranej godzinie. Wszystko to razem sprawia, że urządzenie jest wygodne w użytkowaniu.

Cena zakupu i eksploatacji

Decydując się na kosztowniejszy zakup, każdy porównuje ceny różnych urządzeń. Coway Storm ma doskonałą specyfikację i właściwości, a przy tym kosztuje niecałe 2 tys. zł. Warto także zwrócić uwagę na koszty związane z eksploatacją. Przy założeniu, że z oczyszczacza będziemy korzystać często, to koszt prądu wynosić będzie ok. 14 zł/miesiąc. Natomiast koszt wymiany filtrów to 220 zł na rok.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%