Zamknij

5 pomysłów na aranżację jadalni

12:46, 03.07.2020 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Urządzenie jadalni często sprawia bardzo dużo problemów, zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu. W jaki sposób można urządzić przytulny kąt do spożywania posiłków w domu?

Pomysły na aranżacje jadalni

Wbrew pozorom jadalnię można urządzić w każdym mieszkaniu, nie zależnie od jego wielkości. Bardzo dużym wyzwaniem aranżacyjnym jest, stworzenie jadalni w mieszkaniu w bloku- powoduje to niewielki metraż. W takiej małej przestrzeni, warto skorzystać w kilku sprytnych rozwiązań. 

Pierwszym rozwiązaniem jest, połączenie kuchni z jadalnią. Nawet w małej kuchni można znaleźć miejsce na mały stół rozkładany. Jeśli w kuchni jest zbyt mało miejsca to jadalnie można umieścić w salonie. Należy pamiętać, iż stół włoski wraz z krzesłami należy postawić od strony kuchni, a dopiero za tym stołem umieścić komplet wypoczynkowy. Taka jadalnia z salonem będzie nie tylko bardzo estetyczna, lecz również funkcjonalna. 

Jak urządzić małą jadalnię?

Mała jadania możne znajdować się, w różnych miejscach w mieszkaniu. Najczęstszym rozwiązaniem jest połączenie jadalni z kuchnią, ale równie dobrym rozwiązaniem jest jadalnia w salonie. Należy jednak pamiętać, iż jadalnie tworzy już zestaw mebli czyli stół i krzesła.

Gdy jadalnia jest małym pomieszczeniem, to warto pokusić się o stół rozkładany, który na co dzień nie zajmie dużo miejsca. Gdy do domu są zaproszeni goście to szybko można powiększyć stół. W małej jadalni najlepiej będzie prezentował się mały stół kwadratowy bądź prostokątny. Okrągłe stoły zajmują zbyt dużo miejsca tym sam nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. 

W jadalni do stołu najlepiej sprawdzą się krzesła bez podłokietników- zajmują dużo mniej miejsca. 

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia to przede wszystkim prostota oraz funkcjonalność w aranżacji pełnej światła i przestrzeni. Świetnie w nowoczesne trendy wpisuje się salon z jadalnią i aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się nawet w małej kawalerce w bloku. W tego typu rozwiązaniach sprawdzi się rozkładany stół. 

Nowoczesna jadalnia to królestwo ciekawych materiałów takich jak m.in. drewno, szkło i metal.  Dekoracje w nowoczesnym wnętrzu należy ograniczyć do minimum. Nawet na włoskim stole warto wyeksponować tylko jeden detal. W ten sposób można świetnie podkreślić efekt otwartej przestrzeni. 

W minimalistycznej nowoczesnej jadalni, warto ograniczyć się tylko do odcieni podstawowych barw takich jak: biel, czerń oraz szarość. Można pokusić się o ożywienie wnętrza poprzez dodanie detali w soczystych barwach.

Aranżacja jadalni w stylu klasycznym

Duża jadalnia z drewnianym włoskim stołem jest idealnym synonimem wnętrzarskiej klasyki. Włoski stół może posiadać ciekawie rzeźbione nóżki. W klasycznej aranżacji jadalni idealnie sprawdzi się również piękny okrągły stół, który jest wsparty na jednej bogato zdobionej nodze. 

Drewniany włoski stół świetnie sprawdzi się w klasycznej jadalni, jeśli będzie w kolorze brązowym bądź białym. Do włoskiego stołu należy dobrać krzesła pasujące do wystroju jadalni. W klasycznej jadalni bardzo istotne będą również dodatki i akcesoria m.in. serwetki, obrus czy drobiazgi dekoracyjne. 

Jadalnia w stylu Glamour

Styl glamour jest unowocześnionym wcieleniem pałacowej klasyki. W tym stylu rządzą stonowane barwy m.in. biel, czerń, złoto i srebro. Jadalnia w stylu glamour powinna olśniewać swoim pięknem oraz eleganckim materiałem. Oczywiście w centrum takiej jadalni musi się znaleźć piękny drewniany stół. 

W jadalni w stylu glamour nie może zabraknąć także srebrzącego się metalu, szkła czy wysokiej klasy tworzyw sztucznych w złotym kolorze. 

Jadalnia stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest coraz bardziej popularny w polskich wnętrzach. W tradycyjnej skandynawskiej jadalni można znaleźć jasne kolory oraz naturalne materiały. W aranżacji jadalni najlepiej sprawdzi się prosty drewniany stół z krzesłami, jasna podłoga oraz obrus z naturalnej tkaniny. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%