Zamknij

Rynek pracy w Tucholi - jak wygląda sytuacja pracowników w tym mieście?

08:38, 19.08.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sytuacja na lokalnych rynkach pracy w naszym kraju systematycznie się poprawia. Również w przypadku województw takich jak kujawsko-pomorskie, które miało problem z dużym bezrobociem.

Obecnie jest to już jednak przeszłość. Doskonale pokazuje nam to przykład Tucholi. To przykład miasta, które dynamicznie się rozwija i oferuje swoim mieszkańcom naprawdę dobre warunki pracy.

Stopa bezrobocia w Tucholi systematycznie maleje

Nie da się ukryć, że województwo kujawsko-pomorskie nie może pochwalić się najniższym bezrobociem w naszym kraju. Jeszcze w zeszłym roku wynosiło ono bowiem około 8,8 procent. Wynik dla Tucholi był jeszcze gorszy. W grudniu 2018 roku stopa bezrobocia wynosiła w tym mieście ponad 11 procent. Czy jednak oznacza to, że mieszkańcy tego miasta powinni się niepokoić? Jak się okazuje, niekoniecznie. Rośnie bowiem liczba przedsiębiorstw, w tym również z sektora prywatnego, którzy działają na terenie tego miasta. Tym samym zwiększa się również liczba miejsc pracy. Dlatego też z miesiąca na miesiąc mieszkańcy Tucholi mogą liczyć na coraz lepsze perspektywy.

Kto ma największe szanse na zatrudnienie w Tucholi

Jak w każdym mieście, tak również w Tucholi istnieją branże, które narzekają na notoryczny brak pracowników. Obecnie brakuje tam przede wszystkim fachowców i osób posiadających praktyczną wiedzę. Poszukiwani są operatorzy, budowlańcy, pracownicy produkcji oraz kierowcy. Nie brakuje również pracy w gastronomii i turystyce, ponieważ ta malownicza miejscowość przyciąga wielu gości.

Jak znaleźć dobrą pracę w Tucholi?

Jeśli jesteś mieszkańcem tego miasta i zastanawiasz się w jaki sposób możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia wykorzystaj możliwości, które daje internet. Obecnie większość pracodawców wystawia swoje oferty na stronach takich jak jobsora.pl. Znajdziesz tam ogłoszenia z różnych portali internetowych. Dzięki temu szybko sprawdzisz, czy pojawiła się jakaś interesująca oferta.

Podsumowując, sytuacja na rynku pracy w Tucholi nie jest obecnie najlepsza, niemniej jednak jest to miasto, w którym wciąż powstają nowe firmy i miejsca pracy. Wszystko wskazuje więc na to, że poziom bezrobocia będzie nadal się obniżał.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop