Zamknij

Samodzielna budowa domu i sposób na ograniczenie kosztów

15:04, 31.07.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Coraz popularniejszą metodą budowy domu jest tak zwany sposób gospodarczy. Polega on na tym, że prace budowlane i montażowe są wykonywane przez samych inwestorów (właścicieli przyszłego domu) a nie ekipę zewnętrzną. To doskonały pomysł na oszczędność nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale wiąże się z koniecznością ponoszenia kosztów zakupu akcesoriów i maszyn budowlanych. Okazuje się jednak, że jest łatwy sposób, aby pominąć taki wydatek. Zamiast kupować wystarczy je po prostu wypożyczyć.

Ogrom dostępnej oferty

Wśród maszyn najczęściej wypożyczanych królują koparki oraz minikoparki wykorzystywane do wykopania fundamentów pod budynek. Kolejne miejsca zajmują zagęszczarki do utwardzenia fundamentu i posadzki, betoniarki oraz sprężarki. Na budowie potrzeba kilkanaście a nawet kilkadziesiąt rodzajów różnych maszyn, narzędzi i akcesoriów, które wykorzysta się tylko raz. To urządzenia do tworzenia strzemion i zbrojeń fundamentowych, szalunków czy wylewek. Mało kto będzie kupował też maszynę do cięcia pustaków, cegieł albo bloczków do murowania, gdy wykorzysta je tylko na tej jednej budowie. To samo dotyczy nagrzewnicy czy frezarek albo narzędzi brukarskich, rusztowań czy wózków paletowych. Oczywiście są sprzęty, które przydadzą się też w przyszłości - wiertarki albo wkrętarki, ale te najczęściej tak czy inaczej posiada się w domu już wcześniej. O innych poczytać można na przykład tutaj http://www.jpd.com.pl/ i samemu przy okazji sprawdzić, jak wiele sprzętów wykorzystywanych jest podczas stawiania nawet małego domku.

Dlaczego warto wypożyczać?

Ze względu na kilkakrotnie mniejsze koszty. Wypożyczenie nawet podstawowego zestawu do prac budowlanych to inwestycja, która zwraca się przy samej budowie. Zamiast wydawać dziesiątki tysięcy złotych na zakup maszyn do jednorazowego użytku, co znacznie podnosi koszty całej budowy, korzystniej byłoby po prostu zatrudnić firmę, która takim sprzętem dysponuje. Ideą systemu gospodarczego jest jednak samodzielne stawianie budynku. A to oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęciem maszyn budowlanych - na dni a nawet godziny, jeśli są potrzebne tylko do pojedynczych prac wykonywanych w kilka chwil.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop