Zamknij

Funkcjonalność pralni przemysłowej

12:29, 15.12.2021 | materiały partnera

Pralnia przemysłowa, by osiągać wyższą funkcjonalność niż jej zakładowe odpowiedniki (prowadzone samodzielnie i na własne potrzeby przez m.in. właścicieli restauracji, czy pensjonatów), musi stawiać na profesjonalne, innowacyjne, a przede wszystkim: praktyczne rozwiązania. Tylko one mogą sprawić, że będzie to nie tylko biznes opłacalny dla kierującego nim przedsiębiorcy, ale również spełniający najwyższe standardy obsługi klienta, takie jak terminowość i rzetelność.

Nowoczesny osprzęt zakładu

Podstawowym czynnikiem, który wyróżnia profesjonalną pralnię na tak dużą skalę, są urządzenia, cechujące się wydajnością, energooszczędnością i praktycznymi rozwiązaniami. Najważniejszymi z nich są specjalistyczne maszyny do czyszczenia dużej ilości odzieży oraz bielizny pościelowej – pralnice. To one odpowiadają za higieniczną czystość. Ich podzespoły muszą być wykonane z materiałów najwyższej klasy, by przetrwać długie godziny codziennej pracy. Istotnym czynnikiem jest także pobór energii elektrycznej oraz wody, koniecznych do przeprowadzenia pełnego cyklu prania. Im mniej, tym lepiej – nie tylko dla ekonomii całego przedsięwzięcia, ale także ekologii.

Automatyzacja pralni przemysłowej

Wszystkie procesy, które zachodzą w pralni przemysłowej, muszą być maksymalnie zautomatyzowane. Zyskujemy wówczas precyzję w naszych działaniach, ale również oszczędzamy mnóstwo czasu. Z tego względu pracownicy fizycznie są potrzebni tylko na kilku etapach przebiegu prania. Są to najczęściej – sortowanie, prasowanie oraz odpowiedzialność za konfigurację maszyn. Pozostałe czynności, takie jak np. dozowanie środków czyszczących, należą do urządzeń, które są w tym bezwzględnie precyzyjne. Przy sprawnych maszynach nie ma mowy o pomyłkach lub opóźnieniach. Urządzenia są także idealnym pomysłem na oszczędność miejsca – stąd zapotrzebowanie na m.in. pakowarki poziome. Maszyny te odpowiadają za umieszczenie oczyszczonych pościeli, obrusów i ubrań roboczych w specjalnej folii, która ochroni tkaniny przed zabrudzeniami podczas transportu. Jest to jednak również oszczędność miejsca. Wykonanie tej czynności przez pracowników oznaczałoby kilka stanowisk pracy, zajmujących większą przestrzeń niż automatyczna pakowarka.

Perfekcyjne planowanie zadań

W pralni przemysłowej wysokiej jakości absolutnie nie ma miejsca na chaos. Wszystko musi dziać się według wyznaczonego porządku i harmonogramu – tylko przy żelaznej dyscyplinie klienci przedsiębiorstwa otrzymają czyste wsady pralnicze na czas. Jest to szczególnie istotne, gdy pralnia ma stałych kontrahentów w postaci hoteli, pensjonatów lub szpitali, które potrzebują na bieżąco wymieniać bieliznę pościelową. Z tego względu na rynku poszukiwane są rzetelne firmy, takie jak działająca na Śląsku pralnia Green Wash. Sprawdzić jej ofertę można na stronie www.greenwash.com.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%