Zamknij

Jak urządzić łazienkę? Praktyczne porady

13.23, 18.11.2022 . Aktualizacja: 13.24, 18.11.2022

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Nic dziwnego, że często poświęcamy jej wiele czasu w kontekście dekoracji i ogólnego designu. Chcąc zaprojektować ją w odpowiedni i funkcjonalny sposób, powinniśmy spojrzeć na to zagadnienie z wielu perspektyw. Niesamowicie inspirujące pomysły możemy znaleźć korzystając z miejsca, jakim jest salon łazienek. Ponadto, warto zapoznać się ze wskazówkami i sztuczkami, które przyczynią się do efektywniejszego procesu planowania.

Odpowiednia kolorystyka i wykończenie 

Naturalne jest, że pierwsze, co przychodzi na myśl, to odpowiednio dobrana kolorystyka. Odnosząc się do tego zagadnienia należy stwierdzić, że w odniesieniu do ścian, najbardziej popularnymi rozwiązaniami są kolory biały i czarny. Pomieszczenie wykończone w tych barwach pozwala stworzyć niesamowity klimat i przyczynić się do wizualnej maksymalizacji przestrzeni. Co ciekawe, wbrew powszechnej opinii, ciemna stylizacja łazienki świetnie współgra z małymi przestrzeniami. Odcienie, bez względu na metraż, przyczynią się do luksusowego wyglądu. 

Kolejnym, istotnym elementem jest podłoga. To obszar o dużym natężeniu ruchu, w związku z czym zasługuje na należytą staranność przy podejmowaniu decyzji o wykończeniu. Absolutny prym wiodą płytki, bądź gres szkliwiony. Co więcej, szukając dalszej inspiracji, możemy odwiedzić salon łazienek, który pozwoli na dodatkową eksplorację tematu. Niemniej jednak, płytki podłogowe mają wiele atutów. Przede wszystkim, są łatwe w czyszczeniu i posiadają wysoki stopień trwałości. Co ciekawe, odważne osoby szukające jeszcze bardziej gustownego wykończenia mogą zwrócić swój wzrok w kierunku paneli winylowych czy nawet drewnianej podłogi. Ostatnia opcja jest jednak często pomijana ze względu na dużą wilgotność, jaka panuje w łazience. 

Akcesoria, które odmienią wszystko 

W kwestii wszelkiego rodzaju akcesoriów warto przede wszystkim odwiedzić salon łazienek. Niemniej jednak istotna jest również ogólna wiedza co do samej dekoracji naszego wnętrza. Podstawowym elementem naszej łazienki jest umywalka, która powinna dobrze komponować się z projektem pomieszczenia. Oczywiste jest, że umywalka na postumencie nie będzie pasowała do małej łazienki, w której oszczędność miejsca jest kluczowa. W przypadku ograniczonego metrażu lepiej skierować się ku rozwiązaniom, takim jak umywalki wpuszczane w blat czy wiszące. Dzisiejsza oferta pozwala nam wybierać spośród różnorodnych opcji - od tradycyjnych rozwiązań, aż po najbardziej nowoczesne projekty. 

Poza tym, niezbędnym elementem jest szafka wisząca. Niezależnie od wielkości naszej łazienki, dobrym rozwiązaniem będzie opcja z lustrem. Nie dość, że oszczędzamy miejsce, to dodatkowo otrzymujemy produkt 2 w 1. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie meble montowane na ścianie pomagają uwolnić nieco miejsca. Warto zwrócić jednak uwagę na ich głębokość. Zbyt duże gabaryty mogą powodować, że mebel będzie wyglądał po prostu nieestetycznie. 

Ostatnie, ale niezwykle ważne spojrzenie na dekorację łazienki nakazuje wskazać na odpowiednie elementy wykończeniowe. Wszelkiego rodzaju wieszaki na ręczniki, dozowniki na mydło czy żele pod prysznic. Niby niewielkie i z pozoru nieistotne akcesoria, które jednak mogą zmienić wygląd łazienki w drastyczny sposób. Dobierajmy je w zgodzie ze stylem łazienki. Oznacza to, że do nowoczesnego wystroju nie najlepiej będą pasować akcesoria tradycyjne i na odwrót.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%