Zamknij

Książki i komiksy Marvel - od jakich warto zacząć?

13.10, 30.08.2022 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Universum Marvela cieszy się niesłabnącą popularnością. Na podstawie komiksów wydanych przez Marvel Comics powstało wiele produkcji filmowych, które stały się hitami. W Polsce komiksy Marvela ukazują się od 1990 roku. Początkowo miały formą cienkich zeszytów kioskowych. Obecnie częściej można spotkać się ze zbiorczymi tomami zawierającymi po kilka historii. Postaci ze świata Marvela stają się też wzorami do tworzenia zabawek i figurek, które zdobią półki kolekcjonerów młodszych i tych starszych.

Trochę historii

Komiksy Marvel przyniosły sławę i pieniądze ich autorom. Jednak każdy zapalony entuzjasta fantastycznych historii ze świata Marvela powinien poznać historię tego niezwykłego fenomenu. Jak w życiu bywa, początku nie były łatwe, a mimo fantastycznych pomysłów ciężko było przypuszczać, że komiksy te staną się znane na całym świecie.

Sean Howe w swojej książce Niezwykła historia Marvel Comics przedstawia niesłodzoną, surową i prawdziwą historię powstania jednego z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie wydawców komiksów, w dużej mierze współtworzącego współczesną popkulturę. Trudne początki, kreatywne pomysły i wyboista droga na szczyt sprawiają, że historia firmy Marvel jest równie ciekawa, jak perypetie bohaterów komiksów. Ale Marvel to nie tylko fikcyjne postaci. To także ludzie, którzy powołali je do życia.

"Ojcem" Marvela jest Stan Lee, niezwykły wizjoner, człowiek, który marzył, aby zostać pisarzem. Jednak jego starania zmierzające do osiągnięcia sukcesu przyniosły znacznie więcej. To jego kreatywność i talent odmieniły oblicze popkultury, powołując do życia Fantastyczną Czwórkę, Spider-Mana, Hulka, Iron Mana czy X-Menów. Bob Batchelor w książce Stan Lee. Człowiek Marvel. opowiada o życiu i niezwykłych dziełach człowieka, dla którego wyobraźnia była bez granic.

Komiksy wciągające w wir przygód

Oto nadchodzi… Daredevil to pierwszy tom przygód Daredevila ze scenariuszem Marka Waida. Codzienne życie z pozoru całkiem zwyczajnych ludzi i odwieczna walka dobra ze złem, bohaterów ze złoczyńcami, oto co znajdziemy w historii o Daredevilu. Klasyczne ilustracje wciągają w niesamowity świat przygód i niebezpieczeństw.

Czy można sobie wyobrazić Marvela bez Avengersów? Ich przygody i walkę na śmierć i życie czytelnik może śledzić w Bez drogi do domu. Avengers. Autorami tej opowieści są Al Ewing, Mark Waid i Jim Zub. Rysunki stworzyli Carlo Barberi, Sean Izaakse oraz Paco Medina. Jest to zbiór zawierający materiały opublikowane pierwotnie w pierwszych dziesięciu zeszytach serii Avengers: No Road Home. Doktor Stephen Strange traci moc, jednak podróż w kosmos zaproponowana przez Tony'ego Starka ma temu zapobiec.

Nowa seria wydawnicza Marvel Fresh prezentuje pierwszy tom przygód doktora Strange'a. Doktor Stange. Tom pierwszy. Przeniesie nas do nieznanego świata, w którym czają się liczni wrogowie, ale także są przyjaciele. Czy Bohater będzie musiał wyrównać rachunki i spłacić dług za magiczne moce? Jak będzie wyglądała ziemia po jego powrocie?

Przygody superbohaterów są tak wciągające, szczególnie przez naszą tęsknotę za czymś innym, nowym i niezwykłym. Świat Marvela czeka na odkrywców, którzy przeżyją niezapomniane chwile wraz z bohaterami władającymi niesamowitymi mocami.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%