Zamknij

Owocowy dzień dla Twojego zespołu - dlaczego warto?

08:50, 20.07.2022 | .

Owocowy dzień dla Twojego zespołu - dlaczego warto?

Coraz więcej pracodawców bardzo odpowiedzialnie podchodzi do pracowników. Zapewniają już nie tylko godziwe wynagrodzenie, ale również dodatkowe benefity pozapłacowe. Sprawiają one, że dane miejsce pracy postrzegane jest jako bardziej atrakcyjne. Ciekawym rozwiązaniem, z którym spotkać można się w coraz większej liczbie firm, są owocowe dni. To oryginalny benefit, który sprawdza się naprawdę dobrze. Szczególnie ceniony jest przez osoby, które przywiązują dużą wagę do tego, co pojawia się na ich talerzach.

Jak działają benefity pozapłacowe?

Wszystkie benefity – bez względu na ich rodzaj – wywołują szereg określonych konsekwencji. Przede wszystkim wpływają na to, jak firma postrzegana jest przez pracowników. Wspomnieliśmy już o tym we wstępie. Wystarczy zapewnić personelowi benefity, aby oceniali firmę dużo lepiej. Dodatki pozapłacowe wpływają również na poziom zaangażowania w pracę. Wzbudzają one w pracownikach poczucie wdzięczności i konieczności rewanżu. Dlatego w zakładach pracy, w których stosowane są benefity, pracownicy rzadziej odchodzą, a nieobecności w pracy związane ze zwolnieniami lekarskimi nie są tak częste. Dzięki benefitom pracownicy bardziej angażują się w obowiązki, pracują sprawniej, szybciej, wydajniej.

Jak owoce wpływają na pracowników?

Decydując się na owoce dni w firmie, warto pamiętać, że jest to benefit przynoszący dodatkowe -poza wskazanymi wyżej - korzyści. Wszystkie owoce to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, a więc tego, co potrzebne jest do zachowania zdrowia. Jeśli zadbamy o to, aby pracownicy regularnie jedli owoce, możemy być pewni, że ich układ odpornościowy będzie pracował zdecydowanie lepiej. W efekcie będą mniej podatni na infekcje, które mogą wykluczyć ich na jakiś czas z pracy. Dzięki temu pracodawca nie musi martwić się koniecznością organizacji pracy podczas nieobecności części zespołu. Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl.

Skąd wziąć owoce dla pracowników?

Powiedzmy to jasno: nie trzeba osobiście chodzić po nie do sklepu. Nie ma również konieczności delegowania do tego zadania żadnego z pracowników. Obecnie działają firmy, które zajmują się dostarczaniem owoców do biur. Oferują szeroki wybór owoców pochodzących od renomowanych dostawców. Dzięki temu można być pewnym, że będą one charakteryzowały się wysoką jakością i doskonałym smakiem. Po nawiązaniu współpracy owoce będą dostarczane we wskazany dzień do biura. Jeśli chodzi o ich rodzaj, to takie firmy dają swoim klientom wybór. Chodzi przecież o to, aby dopasować owoce do preferencji pracowników. Na ogół w grę wchodzą tradycyjne polskie jabłka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na owoce egzotyczne. Można wybierać owocowe paczki składające się z jednego bądź kilku rodzajów owoców. Ceny takich zestawów są naprawdę przystępne.

Benefity pozapłacowe to prosty sposób na zwiększenie zadowolenia pracowników z pracy i przywiązanie ich do firmy. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Dni owocowe to świetny wybór, jeśli chcemy zadbać o pracowników, jednocześnie decydując się na coś innego niż kosztowna prywatna opieka medyczna czy karty Multisport. Atutem owoców są naprawdę przystępne ceny i duża dostępność. Obecnie bez trudu znaleźć można dobrą firmę zajmującą się dowożeniem owoców do biur i nie tylko.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%