Zamknij

Czym najlepiej myć podłogę drewnianą?

08:21, 23.06.2022 | materiał partnera

Pielęgnacja parkietu w pigułce

Mycie kafelków czy też zwykłego gumoleum nie stwarza zbyt wielu dylematów. Od dawna jednak dużo wątpliwości wywołuje kwestia czyszczenia podłóg z drewna, szczególnie tego naturalnego, ale nie tylko. Na szczęście nie trzeba już szorować ich w pocie czoła na kolanach szczotką, powstał szereg skutecznych technik i detergentów.

Płyn do podłóg z drewna – jak wybrać?

Na sklepowych półkach znaleźć można liczne opakowania z napisem „płyn uniwersalny do mycia podłóg/powierzchni”. Nie zawsze jednak owa „uniwersalność” dotyczy powierzchni, w tym podłóg, z drewna. Nawet najlepszy „płyn uniwersalny” nie sprawdzi się w przypadku tego materiału – chłonnego, podatnego na rozwijanie się w nim drobnoustrojów i na nieestetyczne zacieki. Na szczęście dobry płyn do drewnianych podłóg nie musi być drogi. Wystarczy, żeby był to płyn o odpowiednim składzie, z wyraźnie oznaczonym jego przeznaczeniem „płyn do mycia drewna”. Bardzo dobrym wyborem okazuje się na przykład znany od pokoleń, chociaż występujący w nowoczesnej odsłonie, Ludwik. Chociaż w wielu polskich domach to imię było i pozostaje synonimem płynu do mycia naczyń, to warto zwrócić uwagę na to, że rodzina Ludwika regularnie się powiększa. Obecnie, oprócz płynu do mycia podłóg, znaleźć w niej można między innymi:

  • kolejne odsłony płynów do mycia naczyń
  • preparaty do zmywarek
  • środki dezynfekujące
  • specjalistyczne detergenty do mycia kuchni i łazienek
  • i inne

Czyszczenie i pielęgnacja drewnianych powierzchni to zatem jedna z najbardziej oczywistych kwestii, jakie producent wziął pod uwagę poszerzając swój asortyment. W końcu te, podobnie jak sam Ludwik, są z nami od dawna.

Kropka nad „i”

Nawet najlepszy płyn do mycia podłóg nie zawsze przyniesie oczekiwany efekt. Wystarczy jednak sięgnąć po preparat marki Ludwik do nabłyszczania drewna. To nie tylko emulsja, która sprawi, że Twoje drewniane powierzchnie będą lśniły blaskiem, ale także dająca szereg praktycznych efektów. Dzięki emulsji do nabłyszczania drewna Ludwik:

  • na podłodze powstanie błyszcząca warstwa antypoślizgowa
  • podłoga z drewna stanie się odporna na zarysowania, wilgoć, oraz na różnego typu środki chemiczne

Preparat ten nie wymaga spłukiwania, polerowania ani stosowania specjalistycznego zmywacza. Wystarczy nałożyć go na lakierowaną podłogę z drewna i cieszyć się efektami tego zabiegu! Wszystko, czego potrzebujesz do skutecznej pielęgnacji i czyszczenia drewnianych podłóg znajdziesz zatem w rozszerzającej się systematycznie gamie „Ludwik”.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%