Zamknij

Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg z dziećmi?

12:44, 12.07.2019 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 12:45, 12.07.2019

Mówi się, że wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie dla rodziców. Maluchy potrafią wykrzesać z siebie niekończące się pokłady energii i czasami trudno spełnić ich wszystkie zachcianki. Przekonajcie się, że to właśnie Kołobrzeg jest miejscem, gdzie Wasze pociechy otworzą szeroko buzie ze zdziwienia, wyszaleją się w parkach rozrywki i z zaciekawieniem odwiedzą muzeum. Nie wierzycie? Razem z portalem Noclegowo.pl zobaczcie, jakie atrakcje czekają na Was w Kołobrzegu!

W klimacie uzdrowiska

Sam fakt, że Kołobrzeg jest miastem o charakterze uzdrowiskowym położonym nad samym morzem sprawia, że wzbudza zainteresowanie tysięcy Polaków rocznie, w tym również łaknących wypoczynku rodziców. Jeśli marzy Wam się spacer po kołobrzeskim molo i relaksujący zabieg w sanatorium to wybierzcie się do Kołobrzegu. Sanatoria znajdziecie przy ulicy Zdrojowej. Świetnie się składa, bo tuż obok, w Parku Teatralnym, znajduje się park linowy. Podczas gdy jedno z rodziców będzie się relaksować, to drugie może poszaleć z najmłodszymi na linach. Zabawę na pewno docenią wszystkie dzieci, które nie boją się wyzwań. W parku wyznaczone są trzy trasy, zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Po szalonych harcach można wybrać się na lody do jednej z pobliskich kawiarenek lub zawitać do Oceanarium. Zobaczycie tam kolorowe ukwiały, rozgwiazdy, a nawet rekiny rafowe. Pozostając w klimacie morskim, warto zajrzeć także do Skansenu Morskiego. Jest to stosunkowo nowa atrakcja, gdzie można zwiedzić prawdziwe okręty i zobaczyć uzbrojenie polskiej Marynarki Wojennej z czasów II wojny światowej. Będzie to nie lada atrakcja dla małych i dużych miłośników historii.

Bajkowa kraina

Na niezwykły klimat Kołobrzegu składa się nie tylko morska bryza, ale także symbol kołobrzeskiego wybrzeża, czyli latarnia morska. Ten oryginalny obiekt znajduje się tuż przy porcie i stoi tam od XVIII wieku. Polecamy wspiąć się na taras widokowy znajdujący się na szczycie, aby zachwycić się rozległą panoramą okolicy. Spacerując w okolicach latarni koniecznie musicie zajrzeć do jednej z najciekawszych atrakcji Kołobrzegu. Mowa oczywiście o słynnym Mieście Myszy zamieszkanym przez ponad 500 małych gryzoni. W muzeum zaprojektowano kilka sal, w których zza szyby można obserwować życie jego mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że nie tylko dzieci będą zachwycone wizytą. Kolejnym miejscem, którego nie sposób nie odwiedzić będąc w Kołobrzegu jest Muzeum 6D, czyli Maszoperia. To tam poznacie życie prawdziwych rybaków, usłyszycie fascynujące morskie historie i wczujecie się w rolę kapitana statku. A wszystko to z wykorzystaniem techniki 6D, która angażuje wszystkie zmysły. Nie zdziwcie się więc jak poczujecie wiatr we włosach lub jeśli zabłądzicie na chwilę we mgle!

Kołobrzeg dla odważnych

Jeśli chcecie naprawdę solidnej dawki emocji, to weźcie całą rodzinę na Dziki Zachód! Ten tematyczny park rozrywki przeniesie Was w sam środek kowbojskiej przygody, gdzie posiedzicie w Indianami w wigwamie, a obiad zjecie w saloonie w towarzystwie prawdziwych kowbojów. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu sprawi, że nie będziecie chcieli stamtąd wracać do rzeczywistości. A jeśli przejażdżka czołgiem to dla Waszych pociech spełnienie marzeń, to zawitajcie do Bastionu Panzer, czyli do Centrum Atrakcji Wojskowych. Zobaczycie tam ciekawą kolekcję sprzętu militarnego, prawdziwy poligon i strzelnicę. Pobyt umili kuchnia polowa i unoszący się wokół zapach gotującej się wojskowej grochówki. Rodzicom wyjątkowo energicznych pociech polecamy wycieczkę do Parku Pomerania. Każdy maluch wyjdzie stamtąd zachwycony barwną krainą i przede wszystkim zmęczony nadmiarem wrażeń. Wielkie karuzele, zjeżdżalnie i wodne miasteczko, to tylko część propozycji na spędzenie czasu. W szczególności polecamy zajrzeć do Wioski Wikingów, gdzie można zajrzeć do stylizowanych chat i zobaczyć jak żyli Wikingowie.

Jak widać, bez względu na pogodę, Kołobrzeg to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Warto więc zajrzeć na Noclegowo.pl/kolobrzeg, znaleźć nocleg w jednym z obiektów przyjaznych dzieciom i zaplanować tam urlop. Pamiętajcie tylko, że atrakcji jest w Kołobrzegu tyle, że zalecamy zarezerwować sobie co najmniej dwa tygodnie!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%