Zamknij

Ochrona fizyczna i elektro-techniczne systemy zabezpieczeń od ASCO Security

09:43, 14.03.2023 . Aktualizacja: 09:46, 14.03.2023

Skuteczna ochrona przybiera wiele form – może to być zarówno fizyczny dozór polegający na szybkiej i skutecznej reakcji pracownika ochrony, jak i stosowanie elektro-technicznych środków monitoringu i zabezpieczenia. W niniejszym artykule przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć o tych rodzajach ochrony.

Wiedza, technologia, doświadczenie – najważniejsze narzędzia w służbie bezpieczeństwa

Podstawę każdego systemu ochrony stanowią doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, jak wykorzystać najnowocześniejsze środki techniczne, by zapewnić bezpieczeństwo osobom i mieniu. Agencja Ochrony ASCO Security to grupa ekspertów, którzy korzystają z doświadczenia zebranego przez 30 lat działalności. ASCO Security działa głównie we Wrocławiu i jego okolicach, ale za sprawą filii w Łomiankach pod Warszawą, firma zapewnia ochronę także w stolicy i sąsiednich miejscowościach.

Zróżnicowane aspekty ochrony – ASCO Security

Stworzenie unikalnego systemu ochrony wymaga stosowania klasycznych metod ochrony fizycznej w połączeniu z nowoczesną technologią wspierającą działania człowieka. Oto najważniejsze rozwiązania oferowane przez ASCO Security zaliczane do tej pierwszej grupy:

  • ochrona fizyczna i usługi portierskie – obejmuje szeroko pojętą ochronę obiektów w formie stacjonarnej przy jednoczesnym wsparciu uzbrojonych Grup Interwencyjnych ASCO. Może mieć postać dozoru zewnętrznych terenów wokół obiektu, kontroli osób przebywających w obrębie budynku, obsługi recepcji, portierni, a także nadzoru ruchu osób i pojazdów. Wszystkie z nich oczywiście dopasowane do potrzeb klienta. Więcej na: https://www.ascosecurity.pl/uslugi/ochrona-fizyczna-uslugi-portierskie 
  • ochrona osobista VIP – to stałe nadzorowanie bezpieczeństwa osób prywatnych w dyskretny lub zupełnie jawny sposób. Obejmuje również zabezpieczanie miejsc pobytu tymczasowego, tras przejazdów,  a także ochronę nieruchomości.
  • transport wartości – transport pod eskortą uzbrojonych ochroniarzy dowolnych kosztowności lub gotówki z zastosowaniem przeznaczonych do tego pojazdów.

Oczywiście w dzisiejszym świecie większość działań ochronnych jest oparta na nowoczesnej technologii. W ASCO Security stosowane są różnorodne narzędzia, które wyprzedzają o kilka kroków metody stosowane przez złodziejów i wandali. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • monitoring wizyjny CCTV – klasyczna metoda nadzorowania obszarów z opcją rejestrowania obrazów w celu ich dalszego użycia, np. do celów procesowych.
  • Video Dozór – innowacyjny system ochrony oparty na kooperacji człowieka z algorytmami sztucznej inteligencji. Umożliwia jeszcze skuteczniejsze wykrywanie możliwych zagrożeń i błyskawiczną, dostosowaną do wymogów sytuacji reakcję w czasie rzeczywistym.
  • monitoring pożarowy – system, który natychmiastowo reaguje na zagrożenie pożarem i umożliwia bezzwłoczne poinformowanie o nim najbliższej jednostki strażackiej w sposób automatyczny.
  • systemy alarmowe SSWiN – dopasowane do specyfiki obiektu systemy, które zapewniają różnorodny zakres ochrony. W ich skład wchodzić mogą między innymi sensory termowizyjne, detektory drgań, czy też wykrywacze toksycznych gazów.

Indywidualne systemy ochrony – ASCO Security

Ochrona mienia i osób wymaga zawsze indywidualnego podejścia: analizy czynników ryzyka, wyboru adekwatnych środków ochrony, wreszcie stosowania różnych metod w praktyce i reagowania na zmieniające się warunki. Z tego powodu w ASCO Security stosowana jest szeroka gama rozwiązań, które dostosowywane są do potrzeb każdego klienta w wysoce spersonalizowany sposób. Takie podejście do ochrony sprawia, że w każdym przypadku, zamiast tworzyć gotowe, niezbyt skuteczne szablony postępowania, można reagować w sposób elastyczny i mieć każdą sytuację pod kontrolą. Właśnie dlatego postaw na zaufaną agencję ochrony – ASCO Security!

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%