Zamknij

Jak dobrać odpowiedni rozmiar tamponu?

11:02, 08.03.2023 . Aktualizacja: 11:02, 08.03.2023

Podczas miesiączki chcesz czuć się pewnie, zależy Ci na swobodzie ruchów i dobrej ochronie przed krwawieniem? W takim razie zdecyduj się na tampony, które stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych podpasek. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tymi środkami higienicznymi, to koniecznie zwróć uwagę na wybór odpowiedniego rozmiaru tamponów. Skorzystaj z naszych porad, a wybierzesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Co oznaczają rozmiary tamponów?

Rozmiary tamponów odpowiadają poziomowi intensywności krwawienia miesiączkowego. Dlatego większy lub bardziej chłonny tampon przyda Ci się w dniach obfitego krwawienia, a te mniejsze rozmiary, gdy krwawienie jest niewielkie. 

Zwróć uwagę na to, że wybór odpowiedniego rozmiaru tamponu ma ogromny wpływ na Twój komfort. Dzięki temu, że zdecydujesz się na właściwy produkty, to nie musisz obawiać się krwawienia widocznego na bieliźnie lub wkładce. Poza tym np. zbyt chłonny tampon może wchłonąć całą wilgoć, a wtedy może okazać się, że będziesz go wyczuwać podczas poruszania się. Wyjmowanie takiego suchego, dużego tamponu również może być dość nieprzyjemne, a nawet powodować otarcia. Jeśli obawiasz się takiego efektu, to zdecyduj się na OB tampony super, ponieważ mają specjalną silikonową powłokę, co znacznie ułatwia aplikację oraz wyjmowanie produktu.

Jak dobrać rozmiar tamponu? Poradnik dla początkujących

Na pewno nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem chłonności tamponu do poziomu krwawienia. Choć na początku będzie to wymagało prób, to jednak obserwacja własnego ciała z pewnością Ci pomoże. Kieruj się także podstawowymi kryteriami:

  • jeśli widzisz ślady krwi na bieliźnie lub sznureczku od tamponu, to oznacza, że powinnaś wybrać produkt o większej chłonności;
  • w przypadku, gdy tampon po 4-8 godzinach nadal jest częściowo biały, to oznacza, że powinnaś zdecydować się na produkt o mniejszej chłonności.

Jeśli dobrze znasz swoje ciało, to będzie Ci dużo łatwiej określić, kiedy krwawienie miesiączkowe jest najbardziej obfite, a tym samym potrzebne Ci są bardziej chłonne tampony. Bardzo często tak się dzieje w pierwszych dniach miesiączki. Tak naprawdę jest to bardzo indywidualna sprawa, więc nie sugeruj się doświadczeniem innych kobiet, tylko kieruj się potrzebami swojego ciała. 

Jak dopasować chłonność tamponu do swoich potrzeb?

Pamiętaj o tym, że tampony OB tampony super, a także inne tego typu produkty możesz mieć zaaplikowane od 4 do 6 godzin. Nigdy nie powinnaś używać tamponów dłużej niż przez 8 godzin, ponieważ grozi to TSS, czyli wystąpieniem zespołu wstrząsu toksycznego. Jeśli tylko będziesz przestrzegać tej zasady, to nie musisz się obawiać.

W trakcie tych 4-6 godzin nie powinnaś mieć żadnych problemów z przeciekaniem. Jednak, gdy wcześniej zobaczysz plamy na bieliźnie lub wkładce, to oznaka, że masz źle dopasowany lub nieprawidłowo zaaplikowany tampon. Sygnałem, na który powinnaś zwrócić uwagę, jest też krew na sznureczku od tamponu. W takiej sytuacji musisz wybrać bardziej chłonny tampon np. OB tampony super. Na początku zacznij częściej wymieniać tampony i wtedy sprawdź, czy nadal pojawiają się te same problemy.

Pamiętaj, że źle dobrany tampon nie musi dotyczyć jedynie zbyt małych produktów. Częstym problemem jest też stosowanie zbyt chłonny tamponów. Jeśli po upływie 4-6 godzin zobaczysz, że jego powierzchnia jest częściowo biała, to oznaka, że bez problemu możesz zdecydować się na wersję w mniejszym rozmiarze np. mini.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%