Zamknij

Jak urządzić kuchnię z salonem?

14.12, 03.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.12, 03.01.2023

Dzisiaj kuchnie z salonem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Takie połączenie stanowi nowoczesne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie. Sprawdź, jak urządzić przestrzeń dopasowaną do potrzeb wszystkich domowników.

Kiedy warto urządzić kuchnię z salonem?

Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w małym mieszkaniu. Odpowiednia aranżacja sprawi, że przestrzeń będzie optycznie większa, a zarazem bardziej funkcjonalna. Ponadto znakomicie wpisze się w nowoczesną koncepcję, która nakazuje sprytne, lecz designerskie pomysły. 

Pamiętaj jednak, że połączenie dwóch pomieszczeń wymaga właściwej wentylacji, aby zapachy z kuchni nie towarzyszyły relaksowi w salonie. Kluczowym aspektem jest regularne wietrzenie. Nie zapomnij sięgnąć po wydajny okap z wyciągiem. 

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń na pewno zachwyci wszystkich domowników i zaproszonych gości. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych detalach, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Kuchnie z salonem – sposoby urządzania wnętrz

Zazwyczaj takie przestrzenie stanowią niemałe wyzwanie dla inwestorów. Przede wszystkim zadbaj o obecność niezbędnych elementów wyposażenia oraz sprzętu AGD. Dobrym rozwiązaniem może być umeblowanie czterech kątów na kształt litery L. 

Pamiętaj, że najważniejszym elementem przestrzeni kuchennej jest stół. W niewielkim pomieszczeniu trudno zmieścić mebel o standardowych wymiarach, lecz istnieje kilka sposobów na idealnie dopasowaną aranżację. Przede wszystkim możesz postawić na składany stół i dopasować jego wymiary. Ponadto bardzo dobrze sprawdzi się wyspa, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród entuzjastów nowoczesnych wnętrz. 

Zwróć uwagę, aby wprowadzić jasne kolory, dzięki którym wnętrza staną się optycznie większe. Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem jest ponadczasowa biel, która dobrze komponuje się z wieloma innymi kolorami. Pamiętaj również o nowoczesnym i funkcjonalnym oświetleniu. W dzisiejszych aranżacjach obok żyrandoli doskonale prezentują się mniejsze elementy (np. spoty). Rozwiązań jest bardzo wiele, więc ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. 

Kuchnia otwarta czy półotwarta?

Projektanci wnętrz proponują kuchnie z salonem otwarte https://urzadzamypodklucz.pl/realizacje/kuchnia-z-salonem-w-bloku-jak-ja-urzadzic/ oraz półotwarte. W pierwszym przypadku nawet drobny nieporządek będzie bardzo dobrze widoczny, dlatego warto zadbać o schowki, szafki, haczyki oraz inne drobne elementy, które pozwolą Ci zadbać o ład wewnątrz. Dzięki temu kuchnia będzie idealnie współgrała z salonem. 

Przestrzeń półotwarta sprawdzi się u osób, które uwielbiają gotować w samotności. Część salonową możesz subtelnie oddzielić za pomocą przezroczystej ścianki lub ażurowej szafki. W ten sposób zachowasz prywatność, a jednocześnie zadbasz o miły dla oka efekt. 

Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu, aby samodzielnie zaaranżować wnętrze, możesz skontaktować się z ekspertami, którzy urządzą je pod klucz. Wystarczy przedstawić koncepcję, a specjaliści zajmą się całą resztą. To najlepsze rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy cenią oszczędność czasu.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%