Zamknij

Jakie polskie i zagraniczne programy informacyjne warto oglądać?

11:13, 26.09.2022 . Aktualizacja: 11:14, 26.09.2022

Programy informacyjne od lat cieszą się dużą popularnością. Od pewnego czasu wiele z nich można oglądać już nie tylko w tradycyjnej telewizji, ale również i w Internecie. Stwarza to nowe możliwości dla widzów, którzy przez lepszy dostęp do licznych platform mają także coraz większy wybór interesujących programów informacyjnych.

Jakie polskie programy informacyjne warto oglądać?

Polskie programy informacyjne w telewizji można oglądać zarówno na kanałach ogólnotematycznych, jak i na kanałach informacyjnych, np. Polsat News czy TVN 24. Programy informacyjne można też oglądać w sieci (player.pl), gdzie w dowolnym czasie odtworzymy interesujący nas materiał. Poniżej prezentujemy listę polskich programów informacyjnych, które warto oglądać zarówno w Internecie, jak i w tradycyjnej telewizji.

Polski program informacyjny „Fakty”

Fakty to flagowy program informacyjny stacji TVN, emitowany codziennie już od ponad 20 lat. W programie prezenterzy przedstawiają najważniejsze wydarzenia zarówno z Polski, jak i całego świata. Oglądalność „Faktów” utrzymuje się od lat na poziomie kilku milionów widzów. Program można oglądać również w serwisie player.pl.

Popularny program informacyjny „Wydarzenia”

Wydarzenia to z kolei najpopularniejszy program informacyjny telewizji Polsat. Program ten jest emitowany kilka razy dziennie, a jego główne wydanie nadawane jest codziennie o godzinie 18.50. Wśród prowadzących pojawiło się wiele gwiazd polskiego dziennikarstwa, takich jak Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski czy Jarosław Gugała.

Polski program informacyjny „Wiadomości”

Wiadomości to codzienny półgodzinny program informacyjny emitowany w stacji TVP1. Jego treść zdominowana jest przez tematy związane z polityką i gospodarką, choć pojawiają się w nim też czasami treści dotyczące popkultury i sportu.

Jakie zagraniczne programy informacyjne warto zobaczyć?

Zagraniczne programy informacyjne można oglądać poprzez telewizję satelitarną lub na platformach internetowych. Szczególną popularnością cieszą się programy nadawane przez stacje BBC oraz CNN.

Zagraniczny program informacyjny „BBC World News”

Telewizja BBC od lat stawiana jest za wzór obiektywnego dziennikarstwa. Profesjonalni dziennikarze i polityczna neutralność, to czynniki, które sprawiają, że BBC oglądane jest nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w wielu innych państwach. Program informacyjny BBC World News emitowany jest kilka razy dziennie w telewizji o tej samej nazwie. Najnowsze informacje z Wielkiej Brytanii oraz ze świata można oglądać za pośrednictwem telewizji satelitarnej oraz w Internecie (na platformie Polsat Box Go).

„CNN Newsroom” – ciekawy program informacyjny

Emitowany kilka razy dziennie program informacyjny „CNN Newsroom” skierowany jest do osób, które lubią być na bieżąco zorientowane w ważnych wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Program ten można oglądać zarówno za pośrednictwem niektórych telewizji satelitarnych, jak i w Internecie na platformie player.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%