Zamknij

TIR na boku i hałda rozsypanego żużlu

14:48, 29.11.2019 | Tekst Kamil Tajl, fot. OSP Bysław
Skomentuj
Fot. OSP Bysław
REKLAMA

Niepowodzeniem zakończył się manewr, który chciał wykonać kierowca samochodu ciężarowego. Ratownicy zdecydowali, że mężczyzna musi trafić na szczegółowe badania do szpitala.

Do nietypowego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (23 listopada) na wysokości wjazdu do Wełpina (od strony Bysławia) w gminie Lubiewo. Strażacy otrzymali zgłoszenie tuż po godzinie 14.00. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą, tzw. TIR, wywrócił się na prawy bok. Jak relacjonuje Arkadiusz Kroll, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi, do przewrócenia pojazdu doszło nie podczas jazdy drogą powiatową, a w momencie cofania zestawem w drogę gruntową. Z naczepy wysypała się duża ilości żużlu. TIR po przewróceniu znajdował się poza pasem drogi powiatowej. Bartosz Wiese z KPP w Tucholi informuje, że pojazd nie utrudniał przejazdu na trasie Bysław-Cekcyn. Policja nie ukarała mandatem kierowcy – mieszkańca gminy Lubiewo.

Uraz głowy
Mężczyzna odniósł jednak obrażenia, głównie głowy. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Następnie zdecydowano, że poszkodowany musi być przetransportowany do szpitala w Tucholi na szczegółowe badania. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych i usunięciu części sypkiego ładunku, który znajdował się na drodze powiatowej. Na miejscu działało JRG Tuchola oraz dwa zastępy z OSP Bysław. Działania zakończyły się o godzinie 15.35

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz