Zamknij

Konkurs poetycki "Woda i ogień". Zgłoszenia do 14 czerwca

17:58, 11.06.2021 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Świętojanki w Krzywogońcu mają wyjątkowy nastrój. Co roku jest to święto poezji i słowiańskich tradycji. W tym roku jest ono połączone z Festynem Poetyckim Leśnej Pszczoły.

Fundacja czAR(T) Krzywogońca co roku organizuje Świętojańskie Poezjowanie oraz Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły. Tym razem postanowiono połączyć te dwie imprezy. W sobotę, 26 czerwca o godz. 16:00 w Galerii (Krzywogoniec 53) rozpocznie się Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły, podczas którego  dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek oraz kulturoznawca z Krakowa Beata Anna Symłon opowiedzą o fascynacjach przyrodą w poezji. W klimat wieczoru wprowadzi zebranych Marcin Kostrzyński gawędą o wilkach i innych zwierzętach leśnych. Jak co roku zostaną ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O Złotą Pszczołę". Po raz czwarty poetom zostaną wręczone wyjątkowe statuetki wykonane przez artystę Jana Czupryniaka. Zaplanowano także wieczór autorski laureatów konkursu. Festyn jak zawsze będzie okazją do posmakowania lokalnych specjałów, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. W menu dania regionalne oraz coś z kuchni paleo-wegańskiej, bogatej w zdrowe tłuszcze, błonnik i antyoksydanty. "Festynowa" część potrwa od godz. 16:00 do 18:00. To nie koniec atrakcji - tego dnia o godz. 20:00 w miejscowym amfiteatrze odbędzie się także Świętojańskie Poezjowanie.

Świętojańskie poezjowanie

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs "O Złotą Pszczołę" już minął, jednak poeci mają jeszcze szansę, aby wykazać się w Krzywogońcu. CzAR(T) zaprasza na III Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza „Woda i ogień”. W zmaganiach mogą wziąć udział autorzy wiersza o tematyce nawiązującej do tradycji nocy świętojańskiej i/lub wierzeń Słowian bądź przyrody. Utwory należy nadesłać do 14 czerwca na adres: Fundacja czAR(T) Krzywogońca, Krzywogoniec 53, 89-511 Cekcyn (z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Woda i ogień”). Warunkiem udziału w konkursie jest publiczne odczytanie swojego wiersza przed widownią zgromadzoną w amfiteatrze w Krzywogońcu podczas Świętojańskiego Poezjowania. By wejść na scenę, trzeba mieć na głowie tradycyjny wianek, upleciony z polnych kwiatów. Jury oceni dwa talenty: sztukę pisania oraz sztukę plecenia, czyli najciekawszy wiersz oraz najatrakcyjniejszy wianek. Muzycznym podsumowaniem wieczoru będzie koncert Bartosza Sosnowskiego, polskiego piosenkarza bluesowego z Warszawy, kompozytora, gitarzysty, który gra również na banjo i instrumentach perkusyjnych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%