Zamknij

Klawiszowiec, tekściarz i kompozytor z Lubiewa: Debiut zaliczony

10:17, 23.11.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Grupa składa się z pięciu młodych mężczyzn. Zespół nie ma jeszcze nazwy, a debiutancki utwór został opublikowany pod imieniem i nazwiskiem frontmana. Autorem tekstu i muzyki do utworu "Jak wolny ptak" jest za to młody artysta pochodzący z Lubiewa. Rozmawiamy z nim nie tylko o pierwszym, opublikowanym niedawno wydawnictwie.

Ma 23 lata i jest mieszkańcem Lubiewa. Aktualnie studiuje na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej. Bartosz Hoppe, bo o nim mowa, ukończył parę lat temu Liceum Ogólnokształcące w Tucholi. Już jako uczeń Nowodworka próbował swoich sił na scenie, występował m.in. podczas Promocji Młodych Talentów, udzielał się również w Grupie Teatralnej "Masque". Jak widać, chociażby po wyborze studiów, postanowił na poważniej związać się z muzyką. Poza zajęciami akademickimi ze sztuką obcuje też w czasie wolnym. W pierwszym tygodniu listopada miała miejsce premiera utworu pt. "Jak wolny ptak", do którego Bartosz Hoppe skomponował muzykę i napisał słowa. Sam gra na instrumentach klawiszowych, a w skład zespołu wchodzą ponadto: Dawid Okoński (wokal), Michał Maćkiewicz (gitary), Piotr Klimek (bas) i Adrian Trepka (perkusja).

Jak tłumaczy w rozmowie z "Tygodnikiem" Hoppe, wydany w listopadzie utwór jest debiutancką produkcją w takim składzie osobowym. Teledysk, który kręcono w Bydgoszczy, muzycy stworzyli sami, na własną rękę. Na razie zespół nie jest pod opieką żadnego wydawnictwa muzycznego. Czy mimo to planowane jest wydanie płyty?

Rozmawialiśmy o tym, ale stwierdziliśmy, że będąc nieznanymi na rynku, nie ma sensu. Lepiej będzie wydawać jak najwięcej utworów, singli i ewentualnie później stworzyć płytę. Utworów mamy dużo, kilka jest już nawet nagranych, więc mamy z czego wybierać

– odpowiada Bartosz Hoppe. Można więc spodziewać się kolejnych publikacji.

Całą rozmowę z muzykiem z Lubiewa znajdziesz tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej teledysk debiutanckiego utworu:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Strasznie słabe, bezStrasznie słabe, bez

1 3

na przebicie. Takich zespołów są tysiące w kraju. 14:18, 23.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MuzykMuzyk

3 0

Słabe w jakim sensie? Wg mnie ten utwór ma duszę i nie jest sztuczny, a poza tym jest bardzo dobrze zrealizowany 19:17, 23.11.2020


JanosikJanosik

3 0

Grajcie Panowie, grajcie! Brawo dla Was.
Jedni klepią w klawiaturę, inni coś robia.

21:53, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz