Zamknij

Teatr i spotkanie autorskie w Śliwicach / ZAPOWIEDŹ

13:27, 16.11.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 13:36, 16.11.2023
Skomentuj Spektakl odbędzie się w sobotę, spotkanie autorskie we środę. Spektakl odbędzie się w sobotę, spotkanie autorskie we środę.

W sobotę do Śliwic przyjeżdża teatr z Wrocławia, natomiast w kolejną środę w Stacji 60+ odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Śliwicach organizuje w najbliższym czasie dwa wydarzenia kulturalne dla wszystkich mieszkańców. Już w sobotę – 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią aktorzy z wrocławskiego Teatru na Walizkach. Grupa zawiązała się w 2005 roku. Inspiracją dla artystów są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima.

Twórczość Teatru na Walizkach to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, improwizacji, visual comedy, cyrku. W Śliwicach wystawiony zostanie spektakl pt. "Wieczór bardzo komediowy". To przedstawienie dla dorosłych w konwencji kabaretu, kalejdoskop komicznych scen, wątków i skeczy, m.in. spotkanie z mistrzem magii, który ma trzy ręce. Będzie też mistrzowska partytura dyrygenta w wykonaniu orkiestry stworzonej z publiczności. Pojawią się: zestaw parodii słynnych scen filmowych, pełen napięcia napad na bank w wykonaniu najmniejszego człowieka na świecie czy policyjne akcje, w trakcie których grad kul zmienia się w salwy śmiechu.

Spektakl rozpocznie się się o godzinie 16:30. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie z pisarką

Kolejne wydarzenie zaplanowano na 22 listopada – przyszła środa. Będzie to spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel. Tym razem odbędzie się ono w Stacji 60+, czyli w budynku dworca PKP. Start o godzinie 17:00, wstęp również jest wolny.

Magdalena Kordel znana jest z powieści o charakterze obyczajowym i romantycznym. Napisała m.in. "Uroczysko" oraz "Sezon na cuda". Pisarka przyznaje, że zaczęła tworzyć, by poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami i problemami egzystencjalnymi. Na co dzień mieszka w Otwocku. Z mężem prowadzi firmę zajmującą się reklamą. Mają dwójkę dzieci. Na konwencję pisarską z pewnością miała wpływ pasja podróżowania. Autorka szczególną sympatią darzy Śląsk oraz Toskanię.

Wspomniane "Uroczysko" to historia Majki, którą poznajemy w tragicznym momencie życia. Porzucona przez męża, boryka się ze spłatą kredytu. Wychowywanie nastoletniej córki również nie bywa wdzięcznym zajęciem. Jest jednak miejsce, które potrafi odmienić nawet najgorszy los. Jest nim tytułowe Uroczysko.

Oba wydarzenia finansowane są z projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania "Bory Tucholskie".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%