Zamknij

Tucholska piłkarska przyszłość na turnieju w Bydgoszczy

20:53, 27.02.2021 | Michał Bełdzikowski
Skomentuj
REKLAMA

Trzy drużyny Tucholanki wzięły udział w turnieju "GET to the TOP" w Bydgoszczy. Wszystkie ekipy rywalizowały ze swoimi rocznikami.
 

Turniej "GET to the TOP" był podzielony na dwie części: dla dzieci z rocznika 2013 i dzieci urodzonych w 2012. Tucholanka wystawiła 3 drużyny. Zawody miały miejsce w szkole nr 67 w Bydgoszczy.

Najmłodszym rocznikowo (2013) zespołem był ten, który pojechał pod przewodnictwem trenera Kamila Ligmanna. Adepci futbolu z Tucholi rozegrali 9 spotkań. Młodzi zawodnicy grali dobrze, co przełożyło się na ostateczny rezultat. To na pewno pomoże w zbieraniu doświadczeń. Przeciwnikami tucholan były m.in. zespoły: Zawiszy Bydgoszcz, Chemika Bydgoszcz czy Victorii Niemcz/Osielsko. Drużyna 2013 ukończyła turniej z bilansem 4-2-3. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze na tle swoich rówieśników i z uśmiechem mogli wrócić do domów. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, honorujące ich występ na tym turnieju.

Jak poszło ich starszym kolegom? O tym mówi nam Maciej Landmesser - trener drużyny rocznika 2012.

Tygodnik Tucholski: Jak wyglądał turniej w waszym wykonaniu?

Maciej Landmesser: Bardzo dobrze. Cała drużyna mocno się zaangażowała. Były wygrane, ale zdarzyły się też porażki. Jest kilka rzeczy do poprawy, ale ogólnie uważam, że chłopcy spisali się świetnie. Widać było, że wykorzystują elementy, które ćwiczymy na treningach. Cieszy również wola walki. Nie odpuszczają i grają do końca. To zaowocuje w przyszłości.

Jak ocenisz poziom turnieju?

Był bardzo wysoki. Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wystąpiło wiele zespołów, np. z Bydgoszczy czy Inowrocławia. Udział w takim turnieju przynosi wiele korzyści. Zwycięstwa cieszą, a z przegranych wyciągamy wnioski i idziemy do przodu.

 Kiedy planujecie wyjazd na kolejne rozgrywki?

20 marca wznawiamy rozgrywki ligowe, a kolejny turniej jest zaplanowany na okres 7.05-9.05 w Ustce. Będzie to ogólnopolskie wydarzenie, który potrwa 3 dni. Wystąpi w nim wiele świetnych ekip z całego kraju. Przed nami więc kolejna, doskonała okazja do nauki i podnoszenia umiejętności piłkarskich.

(Michał Bełdzikowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%