Zamknij

WOW! Elena Knet i Adam Kłopotek - dwa złote medale młodych lekkoatletów. Młodzi mistrzowie Polski w skoku wzwyż i biegu na 1000 m

19:35, 26.11.2023 .Jarosław Kania Aktualizacja: 20:48, 26.11.2023
Skomentuj Z lewej na podium Adam Kłopotek, z prawej Emilia Knet. fot. nadesłane Z lewej na podium Adam Kłopotek, z prawej Emilia Knet. fot. nadesłane

Rewelacyjne wieści nadeszły ze Spały, gdzie rozgrywano ważne zawody lekkoatletyczne o statusie międzynarodowym. Elena Knet z Tucholi i Adam Kłopotek ze Śliwic zostali mistrzami Polski. 

Nie mogło dwóm lekkoatletom z powiatu tucholskiego pójść lepiej. Zarówno Elena Knet (kategoria U12), jak i Adam Kłopotek (kategoria U14) startowali w Spale - znanym mieście przygotowań olimpijskich - w Międzynarodowym Halowym Lekkoatletycznym Finale LDK i Czwartków LA. Elena Knet - mistrzyni Czwartków LA - startowała w skoku wzwyż. Pokonała wysokość 1,50 m i ustanowiła rekord Polski i swój życiowy. Adam Kłopotek - doświadczony już i mający na swoim koncie wiele udanych startów biegacz - został mistrzem Polski w starcie na 1000 m. Jego czas to 2:46.97. Z młodymi mistrzami w Spale był trener Krzysztof Kozłowski ze Śliwic .Obok niego w szczęśliwym dla sportowców mieście przebywali rodzice Eleny Knet. O wyczynie sportowców i o nich samych w szerszym ujęciu napiszemy  już niedługo.

Wyjaśniamy: LDK (Lekkoatletyka dla Każdego) to projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mający wielki rozmach i znany każdemu trenerowi i młodemu zawodnikowi. Jego celem jest popularyzacja królowej sportu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%