Zamknij

Motocyklowe Mistrzostwa Śląska - Tosia Rogalska na pierwszym miejscu! W Czechach kilka razy potwierdzona sportowa klasa

21:45, 10.09.2023 Jarosław Kania Aktualizacja: 11:51, 11.09.2023
Skomentuj Antonia Rogalska na pierwszym stopniu podium. Fot. Krzycha Fotki, profil na Facebooku: Tosia Rogalska Antonia Rogalska na pierwszym stopniu podium. Fot. Krzycha Fotki, profil na Facebooku: Tosia Rogalska

Uzdolniona cekcynianka Antonia Rogalska stanęła na podium poza granicami kraju. Przejechała dwie rundy Motocyklowych Mistrzostw Śląska. Ponadto zyskała potężnego sponsora.

Stosunkowo niedawno relacjonowaliśmy zawody w Radomiu, gdzie Antonina Rogalska zaprezentowała się wzorowo. Podczas startu w tym samym cyku potwierdziła swoją sportową klasę i w swojej kategorii nie miała sobie równych. Dwa równe, solidne starty w dwa dni (9-10 września) - tu nie ma przypadkowości tym bardziej, że zanim Borowiaczka stanęła na linii startowej w zasadniczym wyścigu, musiała się do niego zakwalifikować, a wśród tylu doświadczonych zawodników obojga płci jest to nie lada wyzwanie. Szósta runda w Trzyńcu była ostatnią częścią całej rywalizacji.

W klasie SST300 kobiet Tosia nie mogła się lepiej zaprezentować. Jej yamaha R3 300 nie zawiodła, zaś sama zawodniczka jechała żywiołowo, bez upadków, kontrolując to, co było konieczne, by stanąć na najwyższym stopniu podium wśród pań.

W ciągu dwóch dni Tosia Rogalska "wyjeździła" dwa razy najlepszy czas w kwalifikacjach, co pozwoliło jej zająć świetne miejsce na linii startu w wyścigu określanym jako Q1. Sam główny wyścig poszedł Tosi równie rewelacyjnie - spośród przedstawicielek płci pięknej była pierwsza, w kategorii kobiet i mężczyzn SST300 - jedenasta.

Także w kolejnym dniu zawodów Tosia była bezkonkurencyjna w kwalifikacjach. Wyśrubowany czas znów dał start w Q1, ale tym razem wyłącznie w męskim towarzystwie. Tym samym drugi raz wśród kobiet była najlepsza, zaś w klasyfikacja łącznej kobiet i mężczyzn znalazła się w pierwszej dziesiątce. W Motocyklowych Mistrzostwach Śląska Antonina Rogalska została sklasyfikowana na VII miejscu po starcie w dwóch rundach na sześć tworzących cały cykl. Jeszcze jeden fakt jest godny uwagi: Tosia jeżdżąca w Oleje Klimowicz Racing Team Cekcyn zyskała sponsora, którym jest znany, włoski producent opon - Pirelli.

Niedługo szersza relacja z udanych startów utalentowanej i utytułowanej uczennicy tucholskiego "Nowodworka".

Antonia Rogalska na pierwszym stopniu podium. Fot. Krzycha Fotki, profil na Facebooku: Tosia Rogalska

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Wojtas Wojtas

1 0

Ilu osób interesuje się tym sportem w kraju? Będzie chociaż 0,1% ?? 03:12, 12.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%