Zamknij

Technikum Leśne w Tucholi: Najlepsi piłkarze wśród TL w kraju!

19:36, 26.03.2023 Jarosław Kania Aktualizacja: 19:40, 26.03.2023
Skomentuj Technikum Leśne w Tucholi i zrozumiała radość ze zdobycia złotych medali. Fot. nadesłane Technikum Leśne w Tucholi i zrozumiała radość ze zdobycia złotych medali. Fot. nadesłane

Reprezentacja Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi pod wodzą Jacka Jeziorskiego została mistrzem Polski szkół o swoim profilu. Rozkręcała się z meczu na mecz, a finał był pokazem siły.

Złoto z dala od domu smakuje tym bardziej, że zdaje się być zawsze zdobyte na gorącym terenie, nie w swoich czterech ścianach. W odległym Miliczu tucholanie zasłużyli na złoto, jednak początki rywalizacji podczas XII Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Piłce Nożnej Halowej nie były udane. Rywalizacja przeprowadzona w dniach 3-5 marca zebrała wszystkie drużyny reprezentujące leśne szkoły branżowe w kraju.

Rywalizacja sportowa, trwała w kilku etapach. Na początku odbyły się mecze w grupach. Tucholscy leśnicy trafili do grupy B, w której było pięć zespołów. Tyle samo znalazło się w równoległej grupie. Tu grano systemem każdy z każdym i tworzono klasyczną tabelę. Miejsca w grupie decydowały o układzie par w dalszej kolejności mistrzostw. Tucholanom w rozgrywkach grupowych nie powiodło się najlepiej, bo zakończyli ten etap dopiero na trzecim miejscu. Wygrali dwa mecze, przegrali tyle samo. W kolejnym starciu stanęli naprzeciwko piłkarzy, którzy zajęli drugą lokatę w grupie A, a była to reprezentacja ZSLiE Brynek.

Rozpędzali się powoli, ale skutecznie

Mecz o kolejny awans zakończył się skromnym zwycięstwem 1:0. Okazji do wyższego wyniku nie brakowało, ale nikt nie narzekał, mając jeszcze na uwadze nie najlepszy wynik w grupie.

 - Chłopaki bardzo zmotywowali się tym zwycięstwem - opowiada trener Jacek Jeziorski. - Zagraliśmy w tym meczu uważnie, wiedząc, że porażka wyeliminuje nas z dalszej gry. W niektórych momentach ten 10-minutowy mecz trwał zbyt długo, bo gdy wygrywa się skromnie, jedną bramką, różne rzeczy mogą się zdarzyć. Z dużą nadzieją na dalszy sukces przystąpiliśmy do półfinału.

Odrobinę wyższym i bardziej przekonującym triumfem zakończył się kolejny mecz - z ZSL Zagnańsk. Ostatni gwizdek z wynikiem 2:0 dla TL-u Tuchola dał Borowiakom awans do wielkiego finału. Tucholanie poszli za ciosem i walkę o złoto stoczyli z potężną przewagą, co zostało udokumentowane rezultatem końcowym 4:0. Przeciwnikiem w tym najważniejszym pojedynku na całych mistrzostwach był TL Starościn. Tym samym piłkarze z tej szkoły zostali wicemistrzami kraju, a triumf w wielkiej glorii po tak efektownym finale święcili sportowcy ze stolicy Borów. Trzecie miejsce w mistrzostwach Polski zajęli gospodarze - TL Milicz.

 - To nasz pierwszy złoty medal od 2011 roku - przyznaje Jacek Jeziorski. - W rozgrywkach grupowych nie mogliśmy wejść w swój rytm, ale później rozpędzaliśmy się jak lokomotywa. Powoli, skromnymi zwycięstwami aż do finału. Faza pucharowa nie przyniosła nam straty ani jednego gola. O czymś to świadczy. W ciągu dwóch dni rozegraliśmy osiem meczów.

Dodajmy, że Szymon Dobek z tucholskiej drużyny został królem strzelców z ośmioma bramkami na koncie. MVP całego turnieju okrzyknięto Wojciecha Włodarczyka, a najlepszym bramkarzem został nasz Paweł Krawiec

Technikum Leśne im. Adama Loreta reprezentowali: Paweł Krawiec, Bartosz Plitt, Szymon Dobek, Wojciech Włodarczyk, Cezary Krawiec, Konrad Łyczywek, Paweł Wojciechowski, Konrad Jankowski, Hubert Łopata, Maciej Piesik

(Jarosław Kania)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%