Zamknij
REKLAMA

Wójt Kucharski z podwyżką pensji

19:43, 11.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Do kwoty ponad 15.576 zł brutto miesięcznie wzrosło wynagrodzenie wójta Ireneusza Kucharskiego. Do tej pory gospodarzowi gminy przysługiwało wynagrodzenie w łącznej kwocie 10.180 zł.

O nowej pensji wójta Gostycyna Ireneusza Kucharskiego dyskutowano w ostatnich dniach grudnia podczas posiedzeń komisji stałych i ostatecznie - podczas sesji. Nie było większych dyskusji. Na posiedzeniu komisji rolnictwa przewodniczący Ryszard Sucharski komentował, że praca wójta nie należy do łatwej, szczególnie w tym czasie. 

- Nasz wójt skutecznie zabiega o różnego rodzaju dofinansowania i nadzoruje realizację poszczególnych zadań. Nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości. Myślę, że propozycja podwyżki uposażenia jest adekwatna do pracy, jaką wykonuje - rekomendował przewodniczący rady. 

Pozostali członkowie komisji rolnictwa nie mieli uwag. Przychylnie odnieśli się do projektu uchwały. Podobnie było już na samej sesji. Wszyscy radni zagłosowali za uchwałą w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia wójta gminy Gostycyn.

O 53 procent

Do tej pory Ireneusz Kucharski otrzymywał pensję w wysokości 10.180 zł brutto. Teraz będzie ona wynosiła 15.576 zł. Wzrost jest o 53%. 

Co składa się na uposażenie wójta gminy Gostycyn:

- wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 8 200 zł (dotąd było 4.700 zł),

- dodatek funkcyjny w kwocie 2.520 zł (dotąd było to 1.900 zł),

- dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 3.216 zł (było 2.640 zł),

- dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1.640 zł (było 940 zł).

Przegłosowana przez radnych uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 roku. Zgodnie z tym wójtowi przysługuje wyrównanie za wspomniany okres.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%