Zamknij
REKLAMA

MCL się rozbudował! Tak wygląda nowa część przychodni

10:38, 24.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W dniu wczorajszym (wtorek) odbyło się uroczyste otwarcie dobudowanej do budynku Miejskiego Centrum Lekarskiego w Tucholi przychodni. W rozbudowanym budynku mieszczą się gabinety lekarskie i diagnostyczne z przestronnymi poczekalniami. Przygotowano również specjalną poczekalnię i gabinety dla małych - zdrowych pacjentów oczekujących na wizytę u lekarza. Budynek wyposażony jest w windę i podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Praca lekarzy w dobudowanej do budynku Miejskiego Centrum Lekarskiego w Tucholi przychodni ma rozpocząć się niebawem, w grudniu. Chociaż - jak mówi dr Mariola Gaca - chciałoby się przenieść do nowych gabinetów już teraz.

Potrzeba rozbudowy była widoczna i nieodzowna. W starej części MCL-u na jeden gabinet lekarski przypadało po dwóch, a nawet trzech lekarzy. Wprawdzie przyjmowali oni swoich pacjentów w różnych godzinach, jednak dzielenie pomieszczenia przez kilka osób czasami logistycznie było trudne. Teraz, na skutek rozbudowy każdy z lekarzy może powiedzieć, że ma swój "własny" gabinet. 

Dobudowana część, jak wspomniał prowadzący wtorkowe spotkanie prezes spółki Artur Nagórka, liczy 220 metrów. Jeśli chodzi o parter znalazło się tam miejsce na gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy z USG i poczekalnie. Z kolei piętro w całości dedykowano najmłodszym pacjentom, które przychodzą do MCL-u na wizyty kontrolne i na szczepienia. Jest to strefa dla dzieci zdrowych. Kolorowe korytarze i poczekalnie na pewno przyciągną uwagę milusińskich. Jest też specjalny pokój dla karmiących mam, osobna recepcja i gabinety zabiegowe. Na piętro swobodnie można dostać się windą. Budynki nowy ze starym połączone są przejściem, które swobodnie mogą pokonać także osoby niepełnosprawne na wózkach.

Więcej na temat otwarcia dobudowanej przychodni w papierowym wydaniu Tygodnika Tucholskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%