O organizację takiego wydarzenia zabiegali sami mieszkańcy, którzy są zaniepokojeni inwestycją planowaną przez Orlen Biometan. Dali temu wyraz w piśmie opatrzonym 142 podpisami, które trafiło do Urzędu Gminy w Kęsowie.
Podczas wtorkowego (30 czerwca) spotkania mają zostać przedstawione założenia planowanej inwestycji, jej wpływ na środowisko oraz korzyści dla lokalnej społeczności. Będzie również możliwość zadawania pytań. Jak informuje gmina, w spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz spółki Orlen Biometan, która zamierza wybudować w Żalnie biogazownię z elementami biometanowni. Inwestycja miałaby powstać na działce nr 497, usytuowanej za jeziorem w kierunku Piastoszyna. Przypomnijmy: planowana instalacja ma zająć około 5 hektarów i osiągać moc około 4 MW.
Spotkanie odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Żalnie. Początek o godz. 19:00.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz