Zamknij
REKLAMA

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Tucholi

15:03, 22.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Miej życzliwość w swej naturze bo życzliwi żyją dłużej - z takim hasłem w poniedziałek do redakcji Tygodnika Tucholskiego przyszła grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi. Świętowali w ten sposób obchodzony 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to też dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Pojęcie wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. W Polsce od niedawna. Chodzi podczas niego o uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. 

- Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość - opowiadali przedstawiciele tucholskiej "Trójki" spacerując i przekazując przechodniom życzliwe myśli.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi przeszli ulicą Karasiewicza i dalej ulicą Świecką udali się na tucholski rynek. Zachęcali mieszkańców miasta do uśmiechu i przekazywania sobie wzajemnie życzliwości.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%